Starý Smokovec

Nejstarší tatranská osada Starý Smokovec je v současnosti administrativním centrem Vysokých Tater. Osada je také významným dopravním uzlem s odbočkou trati Tatranské elektrické železnice a lanovkou na Hrebienok, kde se nachází výchozí bod pro túry do nejnavštěvovanějších údolí.

Hotely

Pobyty

Turistické informace

Historie

Starý Smokovec byl znám již v dávné minulosti, a to především kvůli svým minerálním pramenem. V roce 1793 vyrostla nedaleko pramenů hájovna a lovecká chata. V roce 1797 zde již byla osada, první svého druhu ve Vysokých Tatrách, která měla funkci letoviska. V polovině 19. století nastává větší rozvoj cestovního ruchu, protože tehdejší majitel Juraj Rainer zpřístupnil Starý Smokovec širším vrstvám. V té době vyrostly první větší hotely a restaurace i vodoléčebné zařízení se stálým lékařským dozorem, většina z těchto hotelů fungují dodnes.

Poloha a klima

Vesnice Starý Smokovec se nachází ve Vysokých Tatrách v nadmořské výšce 990 m. Zařazujeme ji do mírně studeného studeného klimatu s průměrnou roční teplotou kolem 6 ° C.

Turistické zajímavosti

Dominantami Starého Smokovce jsou především jeho lázeňské domy, některé z nich pocházejí ještě z 19. století. V roce 1839 zde byl postaven lázeňský dům Flóra, o 11 let později své brány otevřel Švýcarský dům a Bellevue. Největší dominantou Smokovce je však Grandhotel z roku 1904. Vznikl podle projektů budapešťského architekta Guida Hoepfnera, který byl původně monoblokem, později byl trojnásobně rozšířen. Turistům se také doporučuje ochutnat místní minerální prameny a navštívit Vysoké Tatry.

Okolí

Starý Smokovec je centrem Národního parku Vysoké Tatry. Jedná se o největší atrakci na Slovensku. Tyto nejmenší velehory světa nabízejí nezapomenutelnou přírodní scenérii. Doporučuje se především navštívit meteorologickou stanici na Lomnickém štítě. Na ten se dá vyvést lanovkou. Turisté mají možnost vylézt na nejvyšší horu Slovenska - na Gerlachovský štít, navštívit zajímavé doliny, vidět vodopády, plesa - nejvíce se doporučuje Štrbské pleso. Zajímavé je i muzeum a botanická zahrada v Tatranské Lomnici a cesta zubačkou.

Často kladené otázky

Jaké jsou ceny pobytových balíčků v destinaci Starý Smokovec?

Pro jednotlivé typy pobytů jsou ceny (vyčíslené na osobu/noc) následující Relaxační a Wellness od 2.66 Kč, Pro rodiny s dětmi od 2.66 Kč, Seniorské od 2.66 Kč. Podívej se na nabídku pobytů ve Starém Smokovci.

Které hotely ve Starém Smokovci jsou vhodné pro rodiny s dětmi?

Služby pro rodiny s dětmi nabízí například Grandhotel Bellevue****, Grandhotel****. Podívej se na seznam pobytů v těchto hotelích.

Hotely

Rezervační středisko 511 444 401
511 444 401

Zavolejte nám, rádi poradíme