Lázně Nový Smokovec

Nový Smokovec vznikl především jako léčebná osada. Byla první, v níž se začali pacienti léčit i v zimě. Postupně se funkce rozšiřovaly i na služby turismu a vyrostl tu také lyžařský areál s méně náročnými terény. Osada Nový Smokovec je výchozím bodem pro túry do údolí.
  • Kulturne vyzitie je siroky pojem. Prijela jsem za cerstvym vzduchem, horami a hlavne poznani...
  • Vaša ponuka z môjho pohľadu dostačujúca,som spokojná a doporučujem aj náročným návštevníkom....

Hotely

Pobyty

Turistické informace

Historie

Zakladatelem této osady byl Dr. Mikuláš Szontagh (1843-1899), který si v roce 1875 pronajal od obce Velký Slavkov 20 hektarů pozemků v blízkosti dnešního Starého Smokovce, s cílem vybudovat na tomto území první klimatické sanatorium ve Vysokých Tatrách. Klimatická léčba byla v té době balneologickou novinkou, která začala vážně konkurovat "klasickým" vodoléčebným a bahenním procedurám.

Poloha a klima

Lázně Nový Smokovec leží na západním okraji osady Starého Smokovce, na úpatí Slavkovského štítu v nadmořské výšce 995 m.n.m.

Turistické zajímavosti

Přímo v lázních si můžete v letních, ale v zimních měsících zaplavat v termálním bazénu nebo absolvovat pěší túry po turistické značené stezce, resp. v lázeňském parku procházejícím do lesoparku.

Okolí

V okolí se nachází několik jeskyň, které svéráznými unikátními črtami zvýrazňují tajuplnost podzemí. Jsou to například Belianská jeskyně, Demänovská jeskyně svobody, Demänovská ledová jeskyně či Dobšinská ledová jeskyně.

Hotely

  • Kulturne vyzitie je siroky pojem. Prijela jsem za cerstvym vzduchem, horami a hlavne poznani mistnich zvyku a jidla. Vse bylo super ! Pristi rok prijedu (-deme) na delsi pobyt. Restaurace jsou...
  • Vaša ponuka z môjho pohľadu dostačujúca,som spokojná a doporučujem aj náročným návštevníkom. Ďakujem.
Rezervační středisko 511 444 401
511 444 401

Zavolejte nám, rádi poradíme