Lázně Nový Smokovec

Nový Smokovec vznikl především jako léčebná osada. Byla první, v níž se začali pacienti léčit i v zimě. Postupně se funkce rozšiřovaly i na služby turismu a vyrostl tu také lyžařský areál s méně náročnými terény. Osada Nový Smokovec je výchozím bodem pro túry do údolí.
  • Kulturne vyzitie je siroky pojem. Prijela jsem za cerstvym vzduchem, horami a hlavne poznani...
  • Vaša ponuka z môjho pohľadu dostačujúca,som spokojná a doporučujem aj náročným návštevníkom....

Hotely

Pobyty

Turistické informace

Historie

Zakladatelem této osady byl Dr. Mikuláš Szontagh (1843-1899), který si v roce 1875 pronajal od obce Velký Slavkov 20 hektarů pozemků v blízkosti dnešního Starého Smokovce, s cílem vybudovat na tomto území první klimatické sanatorium ve Vysokých Tatrách. Klimatická léčba byla v té době balneologickou novinkou, která začala vážně konkurovat "klasickým" vodoléčebným a bahenním procedurám.

Poloha a klima

Lázně Nový Smokovec leží na západním okraji osady Starého Smokovce, na úpatí Slavkovského štítu v nadmořské výšce 995 m.n.m.

Turistické zajímavosti

Přímo v lázních si můžete v letních, ale v zimních měsících zaplavat v termálním bazénu nebo absolvovat pěší túry po turistické značené stezce, resp. v lázeňském parku procházejícím do lesoparku.

Okolí

V okolí se nachází několik jeskyň, které svéráznými unikátními črtami zvýrazňují tajuplnost podzemí. Jsou to například Belianská jeskyně, Demänovská jeskyně svobody, Demänovská ledová jeskyně či Dobšinská ledová jeskyně.

Často kladené otázky

Které hotely v Lázních Nový Smokovec jsou vhodné pro rodiny s dětmi?

Služby pro rodiny s dětmi nabízí například Família Smokovec***, Palace Grand***, Branisko***. Podívej se na seznam pobytů v těchto hotelích.

Jaké jsou ceny pobytových balíčků v destinaci Lázně Nový Smokovec?

Pro jednotlivé typy pobytů jsou ceny (vyčíslené na osobu/noc) následující Sezónní a Velikonoční od 1105 Kč, Pro rodiny s dětmi od 1105 Kč, Relaxační a Wellness od 829 Kč, Seniorské od 829 Kč, od 0.03 Kč, od 0.19 Kč.... Podívej se na nabídku pobytů v Novém Smokovci.

Hotely

  • Kulturne vyzitie je siroky pojem. Prijela jsem za cerstvym vzduchem, horami a hlavne poznani mistnich zvyku a jidla. Vse bylo super ! Pristi rok prijedu (-deme) na delsi pobyt. Restaurace jsou...
  • Vaša ponuka z môjho pohľadu dostačujúca,som spokojná a doporučujem aj náročným návštevníkom. Ďakujem.
Rezervační středisko 511 444 401
511 444 401

Zavolejte nám, rádi poradíme