Belá

Belá je vesnice na Slovensku v okrese Žilina. Leží v severovýchodní části Žilinské kotliny, v údolí Varbin a Belianski Creek, která tvoří údolí Belian. Na západ od obce je Kysucká vrchovina, ve východní části jsou výlety na Krivánské Fatře.  

Hotely

Pobyty

Turistické informace

Historie

První důkaz osídlení pochází ze starší doby kamenné. Kousek od obce (Lysica) bylo osídlení obyvatel Lužické kultury. V mladší době železné sídlili v této oblasti lidé púchovské kultury (vrch Hrádok v osadě Zlieň). Slavnostní osídlení potvrdily poznatky z keramiky v Beli z 8. a 9. století.
Ve vesnici se nachází kostel sv. Maria Magdalena z poslední třetiny 13. století, přejmenovaná v roce 1683. Hlavní oltář barokního typu pochází z druhé poloviny 17. století.


 

Poloha a klima

Obec se nachází na silnici II / 583, která spojuje Žilinu s Oravou. Obec patří k obci Zlieň, místní části Nižné Kamence, rekreační oblasti Bránice a kemp Belá - Nižná Kamence. 

Turistické zajímavosti

Malá Fatra je přístupná turistům v každé sezóně a návštěvníci do Žiliny a okolí si mohou vychutnat pohodlnější procházky v Bělehradských skalách. Nachází se u vchodu do Belianské doliny a jsou oblíbenou skalní oblastí. Areál Belianských skal je přístupný z vesnice Belá.

Často kladené otázky

Které hotely v Belé jsou vhodné pro rodiny s dětmi?

Služby pro rodiny s dětmi nabízí například Village resort Hanuliak. Podívej se na seznam pobytů v těchto hotelích.

Které hotely v v Belé jsou s bazénem?

Vnitřní bazén je k dispozici například v zařízení Village resort Hanuliak, venkovní bazén v hotelu Village resort Hanuliak. Podívej se na naše porovnání hotelů v v Belé.

Hotely

Rezervační středisko 511 444 401
511 444 401

Zavolejte!, Rádi poradíme.