Lázně Karlovy Vary

Karlovy Vary jsou významným lázeňským střediskem se známým sklářským průmyslem. Jsou to největší, nejnavštěvovanější a také nejstarší lázně v Čechách. Založil je před 600 lety král Karel IV. Jedinečnost Karlových Varů tkví především v lázeňské léčbě a využívání minerálních pramenů.

Hotely

Pobyty

Turistické informace

Historie

Podle pověsti byly karlovarské prameny objeveny v polovině 14. století českým králem Karlem IV. na lovu. V roce 1370 udělil Karel IV. vznikajícímu sídelnímu městu svobody a práva. Nad léčbou formou lázní od začátku 17. století začala převažovat pitná kúra. V průběhu 16. a 17. století ovlivnily vývoj města živelné a válečné pohromy. K oživení lázeňství došlo koncem 17. století přílivem bohatých šlechtických návštěvníků ze saských, ruských a polských panovnických dvorů, a rozmach podpořily i dva lázeňské pobyty ruského cara Petra Velikého. Rozkvět a slávu přinesli městu Habsburkové - Marie Terezie a Josef II. - kteří finančně podporovali stavební rozvoj města a zdokonalování jeho správy. V 19. století nastal rozmach lázeňství díky návštěvnosti aristokracie, umělců, spisovatelů a hudebníků. V současnosti jsou Karlovy Vary nejznámějšími českými lázněmi.

Poloha a klima

Karlovy Vary leží v západní části České republiky na soutoku Teplé s Ohří, cca 120 km od Prahy. Klima oblasti,ve které leží město Karlovy Vary je podhorské.

Turistické zajímavosti

Karlovy Vary jsou pro návštěvníky stále atraktivní, a svou atraktivitu nadále zvyšují. Městu se přezdívá i zelená střecha Evropy, protože je kulturní a rekreační oblastí uprostřed Evropy. Karlovy Vary se proslavily i typickými produkty, mezi něž patří světoznámé lázeňské oplatky, hořko-sladký žaludeční likér Becherovka, karlovarský porcelán, minerální vody a podobně.

Okolí

Město má k dispozici sportovní areály, hřiště a bazény. Okolí města je jako stvořené pro aktivní odpočinek a sportovní vyžití. Na své si přijdou i příznivci turistiky, fotbalu, golfu, fitness, plavání, potápění i tenisu. Zřejmě nejznámějšími sportovními podniky jsou místní dostihy a hokej. V oblasti aktivního odpočinku je velmi rozvinutá infrastruktura pro cyklistiku.

Přírodní léčivé zdroje

Indikace lázeňské léčby

Díky specifickým vlastnostem karlovarských minerálních pramenů a možnosti jejich téměř univerzálního využití se v Karlových Varech léčí pacienti s různými nemocemi. Mezi ty nejčastěji léčené patří:onemocnění zažívacího ústrojí,poruchy látkové výměny,diabetes,dna,obezita, paradontóza,
choroby pohybového ústrojí,nemoci jater, slinivky, žlučníku a žlučových cest,stavy po onkologických nemocích,neurologická onemocnění,apod.

 
Karlovarské termominerální prameny

Ze 79 pramenů různé vydatnosti se jich 13 používá se k pitné kúře. Minerální vody jsou si základním složením podobné, avšak pro rozdílnou teplotu a jiný obsah kysličníku uhličitého mají rozličné účinky. Chladnější prameny mají obvykle lehce projímavý účinek, prameny teplejší mají vliv tlumivý, zpomalují vylučování žluče i žaludečních šťáv.

Často kladené otázky

Jaké jsou ceny pobytových balíčků v destinaci Lázně Karlovy Vary?

Pro jednotlivé typy pobytů jsou ceny (vyčíslené na osobu/noc) následující Lázeňské a Ozdravné od 487 Kč, Léčebné od 487 Kč, Seniorské od 487 Kč, Relaxační a Wellness od 1468 Kč, Sezónní a Velikonoční od 2499 Kč. Podívej se na nabídku pobytů v Karlových Varech.

Které hotely v v Lázních Karlovy Vary jsou s bazénem?

Vnitřní bazén je k dispozici například v zařízení Imperial*****, Lafonte****, Parkhotel Richmond****, venkovní bazén v hotelu Parkhotel Richmond****. Podívej se na naše porovnání hotelů v v Karlových Varech.

Hotely

Rezervační středisko 511 444 401
511 444 401

Zavolejte!, Rádi poradíme.