Lázně Mariánske Lázně

O Mariánských Lázních , přezdívaných také architektonická perla lázeňství , se často říká, že je to město v parku a park ve městě. Mariánské Lázně patří mezi mladší lázně , byly založeny cca před 200 lety. Kromě vzácných léčivých pramenů nabízejí Mariánské Lázně i mnoho historických budov.

Hotely

Pobyty

Turistické informace

Historie

V roce 1805 byl u Křížového pramene, na místě původní dřevěné chalupy, postaven první zděný dům pro lázeňské hosty, pojmenovaný Zlatá koule. Na tomto místě zanedlouho vznikla osada pojmenovaná Mariánské Lázně podle obrázku Panny Marie, zavěšeného u Křížového pramene. Začátek 19. století znamená obrovský rozmach tohoto nového města. Architekt Jiří Fischer a stavitel Anton Turner z nehostinného, bažinatého údolí vytvořili mezi lety 1817 - 1823 půvabné parkové město s klasicistními a empírovými domy, altánky, pavilóny a kolonádami.

Poloha a klima

Mariánské Lázně leží v malebném údolí uprostřed krásné přírody. Nacházejí se v západní části České republiky, přibližně 150 km západně od Prahy. Tyto lázně s bohatou historickou a kulturní tradicí jsou ideální díky své geografické poloze a klimatickým podmínkám, leží v krásném prostředí chráněné krajinné oblasti Slavkovského lesa, v širokém údolí s rozsáhlými lesoparky.

Turistické zajímavosti

V Mariánských Lázních můžete navštívit park Boheminium s miniaturami významných staveb České republiky. Najdete tu například model zámku Červená Lhota, horu Říp a dalších více než 30 modelů. V Mariánských Lázních se nacházejí tři mikroklimatické solné jeskyně, které se vyplatí navštívit.

Okolí

V okolí Mariánských Lázní se nachází několik naučných stezek. Na nich jsou připraveny zajímavé informační tabule, které vám představí faunu, flóru, místní historické, přírodovědné i společenské zajímavosti.

Přírodní léčivé zdroje

Přímo v lázních Mariánské Lázně vyvěrá zhruba 40 minerálních léčivých pramenů. Jde o studené uhličité kyselky, jejichž teplota se pohybuje od 7 do 10 ° C. Využívají se při více procedurách, především na pitnou kúru a uhličité koupele. Z pramenů se získává i oxid uhličitý, který se používá na plynové injekce či lázně. Některé minerální vody s nižším obsahem mineralizace jsou stáčené do lahví a prodávány. Kromě vody léčí i upravená slatina a rašelina, která se používá na obklady a zábaly.

Často kladené otázky

Jaké jsou ceny pobytových balíčků v destinaci Mariánské Lázně?

Pro jednotlivé typy pobytů jsou ceny (vyčíslené na osobu/noc) následující Relaxační a Wellness od 760 Kč, Seniorské od 760 Kč, Lázeňské a Ozdravné od 1290 Kč, Léčebné od 1290 Kč, Pro rodiny s dětmi od 1180 Kč, Sezónní a Velikonoční od 1180 Kč. Podívej se na nabídku pobytů v Mariánských Lázních.

Které hotely v Mariánských Lázních nabízejí akční pobyty a slevy?

Akční pobyty nabízejí následující hotely: Spa Hotel Děvín***, Grandhotel Nabokov****. Podívej se na ceny akčních pobytů v Mariánských Lázních.

Které hotely v Mariánských Lázních jsou vhodné pro rodiny s dětmi?

Služby pro rodiny s dětmi nabízí například Maria Spa Superior****, OREA Hotel Palace Zvon****, Svoboda Ensana Health Spa Hotel***, Butterfly Ensana Health Spa Hotel****, Chateau Monty****, Royal****.... Podívej se na seznam pobytů v těchto hotelích.

Hotely

Rezervační středisko 511 444 401
511 444 401

Zavolejte!, Rádi poradíme.