Lázně Jeseník

Jeseník je slezské lázeňské městečko na severu Olomouckého kraje. Poloha lázní a jejich architektonické uspořádání tvoří výraznou dominantu širokého údolí Jeseníku . Geografické a klimatické podmínky jsou vhodné k léčení astmatických onemocnění, poruch krevního oběhu a nervové soustavy.
  • Mohu říci, že jsem byla pobytem mile překvapena , ani jsem neměla potřebu hledat nějaké obchody,...
  • Vsude se mi libylo

Hotely

Pobyty

Turistické informace

Historie

Lázně Jeseník za svou existenci a popularitu vděčí Vincenzovi Priessnitzovi, zakladateli vodoléčby, který v roce 1822 založil na Grafenberg první vodoléčebný ústav. 17 letý Vincenz spadl při polních pracích z vozu naloženého obilím. Utrpěl vnitřní zranění a přivolaný ranhojič byl prohlášen za ztracený případ. Priessnitz se však vyléčil sám, obklady ze studené vody. Nabyl tím přesvědčení o léčivé schopnosti studené vody, které si potvrdil léčebnými úspěchy u domácích zvířat, později u nemocných sousedů ...
V okolí lázní Jeseník se nachází mnoho pramenů, které nechali postavit koupelen hosté. To trvalo především do 2. světové války.

Poloha a klima

Priessnitzovy léčby lázně leží na svazích Studničního vrchu, asi 2 km od města Jeseník, v nejsevernějším výběžku Slezska a Moravy. V okolí Jeseníku pramení 80 registrovaných pramenů. Lázně mají mimořádně příznivé klimatické podmínky v kterémkoliv ročním období. Pobyt v této oblasti, nedotčené horské podnebí a přírodní léčebné prostředky ve spojení s moderní vědou, vracejí lidem fyzické a duševní zdraví. Místní mikroklima spolu s vodoléčbou je vhodná na léčení nemocí dýchacího ústrojí, krevního oběhu a štítné žlázy, duševních poruch, ženských chorob a kožních onemocnění.

Turistické zajímavosti

V zimním období je v areálu lázní Jeseník k dispozici kluziště s umělou plochou a lyžařský vlek. Bohatá nabídka lyžařských možností vytváří z Jeseníku oblíbené místo pro zimní rekreaci. Lázně i okolí města Jeseník jsou také turistickým a cyklistickým rájem.

Okolí

Město Jeseník spolu se svým okolím patří mezi turisticky velmi atraktivní lokality. Například se můžete vydat po stopách inkvizičních procesů na Čarodějnické trase nebo navštívit muzeum ve Velkých Losinách.

Často kladené otázky

Které hotely v v Jeseníku jsou s bazénem?

Vnitřní bazén je k dispozici například v zařízení {list_accomm_accomm_name_indoor_swimming_pool}, venkovní bazén v hotelu {list_accomm_accomm_name_outdoor_swimming_pool}. Podívej se na naše porovnání hotelů v v Jeseníku.

Hotely

  • Mohu říci, že jsem byla pobytem mile překvapena , ani jsem neměla potřebu hledat nějaké obchody, nebo zjišťovat kde je jaká restaurace.
  • Vsude se mi libylo
Rezervační středisko 511 444 401
511 444 401

Zavolejte!, Rádi poradíme.