Libverda

Lázně Libverda jsou zaměřeny na lázeňskou léčbu kardiovaskulárních, onkologických a neurologických onemocnění a také onemocnění pohybového aparátu. Lázně je možné navštívit vrámci krátkodobého nebo dlouhodobého pobytu. Procedury jsou podávány v nově vybudovaném wellness centru Jizera, které je příležitostí k celkové regeneraci a odpočinku těla, a to nejen díky krásnému prostředí, ve kterém zapomenete na všechny starosti, ale také pro nabídku kvalitních wellness služeb. K dispozici jsou zde také tenisové kurty, minigolf, venkovní hřiště. Přímo z lázní vedou dobře značené turistické stezky. Ubytování v lázeňském komplexu je rozděleno do několika kategorií. Většina ubytovacích kapacit prošla rozsáhlou rekonstrukcí a nabízí komfortní ubytování v moderně vybavených pokojích. Stravování hostů probíhá v sále Clam-Gallasův Palác, který stojí přímo nad kolonádou.

Hotely

Pobyty

Turistické informace

Historie

První zmínky o obci sahají do II. poloviny 14. století (1381 - urbář frýdlantského panství). Od té doby se objevují zprávy o léčivosti místního pramene. Zakladatelem dnešních lázní byl Kristián Filip hrabě Clam-Gallas, majitel frýdlantského panství. Kristián Filip nechal v letech 1776 - 1818 otevřít nové prameny. Starý pramen byl zasypán. Nově navrtané prameny dostaly jména Mariin, Kristiánův a Eduardův a vyvěraly přímo u lázeňských budov. Ke konci 18. století byl vybudován lázeňský park. V roce 1836 byl Libverdě udělen Statut léčivých lázní. Dvoukřídlá kolonáda byla vybudována v roce 1847.

Poloha a klima

Lázně Libverda jsou malé, klidné lázně, které se nacházejí v malebném předhůří severních Jizerských hor v nadmořské výšce 432 - 1.124 m.n.m. Toto místo obklopují smíšené lesy, které z něj společně s horským vzduchem dělají prvotřídní klimatické lázně.

Turistické zajímavosti

Lázeňská kolonáda a nedaleká restaurace Obří sud – budova v podobě obrovského pivního sudu – to jsou vynikající místa pro odpočinek. Půvabné klasicistní pavilony s červenými střechami tak krásně doplňují malebnou krajinu tohoto lázeňského místa.

Okolí

V okoli jsou to v Liberci ZOO, Botanická zahrada, Babylon, Ještěd. Ve Frýdlantu, gotický hrad a k němu přilehlý renesanční zámek. Rozhledna na Frýdlantskej výšine, z níž se otevírají nádherné pohledy na příkré svahy Jizerských hor. V Hejnicích, neobyčejný barokní kostel Navštívení Panny Marie s nádhernou vnitřní výzdobou a přilehlým františkánským kostelem, ve své době populárním poutním místem v tomto kraji. Smrk v Jizerských horách, nová 20metrová kovová rozhledna, z níž se otevírají nádherné výhledy na část Čech, Polska a Německa.

Přírodní léčivé zdroje

Přírodní minerální voda hydrogenuhličitanového typu.

Hotely

Rezervační středisko 511 444 401
511 444 401

Zavolejte nám, rádi poradíme