Lázně Luhačovice

Luhačovice leží v jihovýchodní části České republiky, ve Zlínském kraji. Lázně Luhačovice jsou největší moravské lázně s tradicí lázeňské léčby dýchacích cest, trávicího ústrojí, diabetu a pohybového aparátu. Vyvěrá tu 14 hydrouhličitanchlorido-sodných kyselek a 1 sirný pramen.
  • Krásné procházky po okolí,strava dobrá a levná v restauraci- Vlatava- Návštěva divadla. I na...
  • Kaviareň "u Najády" - výborná káva a predaj ručne robených praliniek z miestnej čokoládovne
  • Vše nám vyhovovalo k naší spokojenosti.
  • V Luhačovicích je všechno moc pěkné nesetkala jsem se s neochotou.Vše bylo na jedničku a příště...
  • Luhačovice jsou nádherné a tam si každý najde to co potřebuje a co mu vyhovuje. Děkujeme.

Hotely

Pobyty

Turistické informace

Historie

Historie Luhačovic je úzce spjatá se stavbami ve městě, s přírodou a lázeňstvím. Význam tohoto města je spojen s 300letou tradicí lázeňské léčby, která dala městu atmosféru. Výjimečná je architektura lázeňských domů, které jsou dílem slovenského architekta Dušana Jurkoviče. Ten se nechal inspirovat lidovou kulturou Valašska.

Poloha a klima

Lázně Luhačovice leží v jiihovýchodní části České republiky, asi 20 km od Zlína. Rozkládá se v údolí, jehož nadmořská výška je minimálně 250 m.n.m. Východní a jihovýchodní část okolí Luhačovic je součástí Chráněné krajinné oblasti Bílé Karpaty.

Turistické zajímavosti

Luhačovice navštívila řada významných osobností. Neopakovatelný kolorit lázeňské architektury s překrásnými parky, s množstvím pramenů a fontán dělá z Luhačovic perlu moravských lázní. I kulturní život je spojen s typickými stavbami, zejména Lázeňským divadlem, Společenským domem a Městským domem. Neoddělitelnou součástí luhačovických odpolední jsou kolonádní koncerty.

Okolí

V nedalekém okolí Luhačovic je možné navštívit nejen hrady, zámky, muzea, skanzeny a další historické památky, ale také vinné sklípky slavných moravských vinařských oblastí.

Přírodní léčivé zdroje

Lázně spravují 14 hydrogen-uhličitano-chlorido-sodných-jodových minerálních pramenů, které vyvěrají na území Luhačovic. Jejich teplota se pohybuje mezi 10 - 14°C. Luhačovické minerální vody jsou považovány za jedny z nejúčinnějších v Evropě nejen pro vysoký obsah minerálních látek, ale také pro vynikající proplynění volným oxidem uhličitým. K pitné kúře, inhalačním procedurám a k minerálním koupelům se využívá 8 pramenů.

Mapa

Mapa Luhačovice

Destinace v okolí

Často kladené otázky

Které hotely V Lázních Luhačovice nabízejí akční pobyty a slevy?

Akční pobyty nabízejí následující hotely: Pohoda****. Podívej se na ceny akčních pobytů V Lázních Luhačovice.

Které hotely V Lázních Luhačovice jsou vhodné pro rodiny s dětmi?

Služby pro rodiny s dětmi nabízí například Vila Viola****, Adamantino***, Hotel Niva****, Jurkovičův dům****, Pohoda****, Vega****.... Podívej se na seznam pobytů v těchto hotelích.

Které hotely v V Lázních Luhačovice jsou s bazénem?

Vnitřní bazén je k dispozici například v zařízení Praha, Adamantino***, Hotel Niva****, Miramare****, Wellness and spa Augustiniánský dům superior****, Jurkovičův dům****..., venkovní bazén v hotelu Hotel Niva****, Vega****. Podívej se na naše porovnání hotelů v v Luhačoviciach.

Hotely

  • Krásné procházky po okolí,strava dobrá a levná v restauraci- Vlatava- Návštěva divadla. I na taneček se dá jí. Prostě aktivní dovolená. Doporučuji
  • Kaviareň "u Najády" - výborná káva a predaj ručne robených praliniek z miestnej čokoládovne
  • Vše nám vyhovovalo k naší spokojenosti.
  • V Luhačovicích je všechno moc pěkné nesetkala jsem se s neochotou.Vše bylo na jedničku a příště pojedu zse tam do hotelu Pohoda ten mužu jen všem doporučit.
  • Luhačovice jsou nádherné a tam si každý najde to co potřebuje a co mu vyhovuje. Děkujeme.
Rezervační středisko 511 444 401
511 444 401

Zavolejte!, Rádi poradíme.