Lázně Piešťany

Piešťany jsou velmi významné lázeňské město , zaměřené na léčbu chorob pohybového ústrojí a nervových onemocnění; město známé po celém světě. Základními přírodními léčivými zdroji piešťanských lázní jsou sádro-sirná termální voda s teplotou 67-69 °C a léčivé sirné bahno. Piešťany jsou městem parků, společenského života a kultury, ale i důležitým centrem pro rozvoj sportovních aktivit obyvatel i návštěvníků.
  • My s priateľkou sme predovšetkým išli za kľudom, procedúrami a aktívnym odpočinkom. To všetko,...
  • My sme boli spokojný :-)
  • nic by som nezmenila.preto si vyberame tento hotel-ubytovanie lebo pre nas velmi vyhovuje vo...
  • Krásne upravenė parky.
  • Boli sme nadmieru spokojní a nech len takto pokračovali ďalej

Hotely

Pobyty

Turistické informace

Historie

První písemnou zmínku o Piešťanech (pod názvem Pescan) nacházíme v Zoborské listině uherského krále Kolomana I. z roku 1113. Začátkem 19. století dostali Piešťany do daru Erdődyovci, kteří vybudovali první zděné lázeňské budovy v klasickém stylu a založili i lázeňský park. V tom období působil  v Piešťanech i první odborník - balneolog, lékař František Ernest Scherer. Největší rozmach lázní nastal po roce 1889, poté, co si lázně pronajala rodina Winterových. Ta změnila lázně v podnik mezinárodního významu a městečko Piešťany na známé lázeňské město. Koncem 19. století, v roce 1884 vzniká symbol lázní - lamač berlí, který je i dnes ve znaku města Piešťany.

Poloha a klima

Světoznámé lázeňské město Piešťany se nachází v západní části Slovenské republiky, v Trnavském kraji, v údolí dolního toku nejdelší slovenské řeky Váh. Rozprostírá se na rozloze 4420 ha pod západními svahy Považského Inovce v nadmořské výšce 162 m.

Turistické zajímavosti

Díky své poloze mají Piešťany ideální podmínky pro turistiku nebo cykloturistiku. Nabízejí široký výběr možností využití volného času - odpočinek, rekreaci, pestrý kulturní, sportovní a společenský život. Piešťany jsou jedním z mála míst, kde se dají realizovat téměř všechny druhy sportu - od atletiky až po jízdu na koni nebo golf.

Okolí

K nezapomenutelným zážitkům bude určitě patřit návštěva rozsáhlého hradního areálu Červený kámen, pocházejícího z 13. století, který se rozprostírá na návrší nad nedalekou obcí Častá.

Přírodní léčivé zdroje

K přírodním léčivým faktorům Piešťan patří termální minerální voda a sirné bahno. Piešťanské minerální prameny jsou sírano-hydrauličitové, vápenato-hořčíkové, sirné, hypotonické termy s teplotou vody 67-69 ° C s obsahem kolem 1500 mg minerálních látek v litru vody a s obsahem volných plynů, zejména sirovodíku. Chemicky účinnými a z hlediska léčivosti významnými fenomény termální vody jsou zejména sirovodík, sádra a radiové emanace.

Mapa

Mapa Piešťany

Články

Destinace v okolí

Často kladené otázky

Které hotely v v Lázních Piešťany jsou s bazénem?

Vnitřní bazén je k dispozici například v zařízení Spa & Wellness Máj***, Magnólia****, Park****, Alameda (Palace)****, Esplanade Ensana Health Spa Hotel****, Splendid Ensana Health Spa Hotel***..., venkovní bazén v hotelu Eva (Grand) Ensana Health Spa Hotel***, Alameda (Palace)****, Esplanade Ensana Health Spa Hotel****, Splendid Ensana Health Spa Hotel***, Thermia Palace Ensana Health Spa Hotel*****. Podívej se na naše porovnání hotelů v v Piešťanech.

Které hotely v Lázních Piešťany jsou vhodné pro rodiny s dětmi?

Služby pro rodiny s dětmi nabízí například Spa & Wellness Máj***, Magnólia****, Park****, Alameda (Palace)****, Esplanade Ensana Health Spa Hotel****, Splendid Ensana Health Spa Hotel***. Podívej se na seznam pobytů v těchto hotelích.

Hotely

  • My s priateľkou sme predovšetkým išli za kľudom, procedúrami a aktívnym odpočinkom. To všetko, sme v úplnej spokojnosti dosiahli. Vďaka!
  • My sme boli spokojný :-)
  • nic by som nezmenila.preto si vyberame tento hotel-ubytovanie lebo pre nas velmi vyhovuje vo vsetkom nic by som nemenila
  • Krásne upravenė parky.
  • Boli sme nadmieru spokojní a nech len takto pokračovali ďalej
Rezervační středisko 511 444 401
511 444 401

Zavolejte!, Rádi poradíme.