Modra

Staré vinohradnické město je jednou z dominant Malokarpatské vinařské oblasti. Leží na jihovýchodních úbočích Malých Karpát , které jsou chráněnou oblastí . Modra je jedním z největších vinařských měst Slovenskej republiky ale je i městem keramiky , škol , historických památek , kultury , vědy , výzkumu i rekreace , městem vína a služeb .

Hotely

Pobyty

Turistické informace

Historie

První stopy osídlení sahají do období 3. tisíciletí před n. l. První písemné zmínky o Modre pocházejí již z 12. a 13. století. Roku 1607 udělil Rudolf II. Modre privilegia svobodného královského města a Modra se tak zařadila mezi nejvýznamnější uherské královská města. V letech 1610 1646 město vybudovalo městské opevnění s třemi branami, z nichž se zachovaly jen části opevnění a tzv.. Horní brána. V 17. století patřila mezi nejvýznamnější města s rozvinutým vinohradnictvím, lesnictvím, cechovní výrobou, školstvím a kulturou.

Poloha a klima

Modra pro její jedinečnou polohu pod Malokarpatskými stráněmi se nazývá i perlou malých Karpat.
Modra teplé, suché mírně suché nížinné klima.

Turistické zajímavosti

V Modre se nachází mnoho pamětních a historických budov. Jsou to známá Horní brána, rotundová bašta, stará radnice postavená počátkem 17. století a renovovaná v klasicistním stylu v roce 1836, kostel ze 14. století a zejména zbytky hradeb městského opevnění. Ve městě je mnoho domů, připomínající pobyt štúrovců v Modre, zejména Ľudovíta Štúra a jeho bratra Karla Štúra. Oba jsou pohřbeni na Modřanském hřbitově.

Okolí

Modra je ideálním místem pro výlety do okolní přírody, např. na Zochovu chatu, Harmonii, kde jsou výborné podmínky pro turistiku a cykloturistiku s dobře vybavenou infrastrukturou. V zimním období je možnost využití lyžařských vleků a výborných běžeckých terénů na patnáct kilometrů vzdálené Babe. Pro milovníky historie je jen deset kilometrů na hrad z třináctého století Červený kámen, kde je stálá expozice historického nábytku, zbraní, hradní obrazárna a jiné zajímavosti. V blízkosti je jeskyně Driny.

Často kladené otázky

Které hotely v Modře jsou vhodné pro rodiny s dětmi?

Služby pro rodiny s dětmi nabízí například Pod Lipou Resort****. Podívej se na seznam pobytů v těchto hotelích.

Které hotely v v Modře jsou s bazénem?

Vnitřní bazén je k dispozici například v zařízení Pod Lipou Resort****, venkovní bazén v hotelu Pod Lipou Resort****. Podívej se na naše porovnání hotelů v v Modře.

Hotely

Rezervační středisko 511 444 401
511 444 401

Zavolejte!, Rádi poradíme.