Lázně Teplice nad Bečvou

Lázeňské město Teplice nad Bečvou leží na levém břehu řeky Bečva a láká turisty zejména uklidňující zelení svých parků, ale i vysokou kvalitou lázeňské péče. V lázních se léčí onemocnění srdce a krevního oběhu, poruchy látkové výměny, onemocnění pohybového ústrojí.

Hotely

Pobyty

Turistické informace

Historie

Nejstarší písemná zmínka o Teplicích nad Bečvou je ze 14. století. Základy lázeňského města položil Jan Kropáč, který dal v 16. století vybudovat kamennou nádrž na koupání, do které vedly nejvydatnější prameny minerální vody. V 30. letech, kdy byly vědecky prokázány léčebné účinky minerální vody, začal rozmach lázeňského města. V současnosti lázně Teplice nad Bečvou představují svým personálním a přístrojovým vybavením špičkové kardio-rehabilitační zařízení, které se specializuje na moderní rehabilitaci klientů se začínajícími srdečními a cévními chorobami s důrazem na prevenci vzniku srdečních a mozkových příhod.

Poloha a klima

Teplice nad Bečvou leží na levém břehu řeky Bečva, v kopcovitém terénu s překrásným výhledem do kotliny, kterou protéká řeka. Nacházejí se 40 km východně od města Olomouc.

Turistické zajímavosti

Přímo v areálu lázní  se nacházejí Zbrašovské aragonitové jeskyně a v blízké lesní rezervaci Hůrka je naučná stezka, kterou je možné se dostat k Hranické propasti s jezírkem. Na téže trase se nachází zřícenina hradu Svrčov. K vycházkám láká i lázeňský park s jehličnatými a listnatými stromy, keři a uměleckými plastikami.

Okolí

Okolí je vhodné pro pěší turistiku a cykloturistiku.

Často kladené otázky

Které hotely v v Lázních Teplice nad Bečvou jsou s bazénem?

Vnitřní bazén je k dispozici například v zařízení {list_accomm_accomm_name_indoor_swimming_pool}, venkovní bazén v hotelu {list_accomm_accomm_name_outdoor_swimming_pool}. Podívej se na naše porovnání hotelů v v Teplicích nad Bečvou.

Hotely

Rezervační středisko 511 444 401
511 444 401

Zavolejte!, Rádi poradíme.