Lázně Ostrožská Nová Ves

Ostrožská Nová Ves je vesnice v Česku v okrese Uherské Hradiště ve Zlínském kraji.

Hotely

Pobyty

Turistické informace

Historie

Historie lázní Ostrožská Nová Ves sahá až do roku 1903, kdy na popud místního rodáka ThDr. Františka Botka byl prokázán léčivý účinek pramenů sirné vody, vyvěrajících v bažině nedaleko obce. Z původních malých obecních lázní s budovou se 6 koupelovými kabinkami a čekárnou se postupem času vybudovaly lázně do dnešní podoby.

Poloha a klima

Sirnaté lázně Ostrožská Nová Ves leží v srdci Moravského Slovácka, asi 8 km od okresního města Uherského Hradiště. Samotná obec Ostrožská Nová Ves je vzdálená asi 1 km. Budovy lázní jsou obklopeny 10 hektarovým lesoparkem. Ostrožská Nová Ves leží v rovinaté krajině , obklopené z jedné strany hřebenem Bílých Karpat, z druhé Chřibami s typickou dominantou hradu Buchlova.

Turistické zajímavosti

Dolné Věstonice na severnom úpätí Pálavy preslávil po celom svete nález sošky z pálenej hliny - Věstonickej venuše. Len o niekoľko kilometrov vzdialený Mušov je preslávený vďaka odkrytej hrobke germánskeho bojovníka a zvyškom rímskeho tábora. Centrá kedysi mocnej Veľkomoravskej ríše nájdete v doline rieky Moravy v Starom Meste - Špitálkách, Uherskom Hradišti - Sadech, Mikulciciach - Valech a Břeclavi - Pohansku. Krásny príklad stredovekého hradu - Buchlov - sa dochoval v Chřibech neďaleko Buchlovického zámku a významného duchovného centra - Velehradu. Židovské pamiatky môžete obdivovať napríklad v Mikulove, Strážnici alebo Uherskom Brode. Pamiatky ľudovej architektúry sú rozosiate po celom Slovácku. Ich najväčšie súbory nájdete v Strážnici, v Pavlovej, Hrubé Vrbce, Vápenkách alebo Vlčnově. Komplex Lednicko-valtického areálu tvorený dvoma honosnými zámkami s parkom, ktoré skrášľujú rozsiahlu parkovú krajinu medzi Lednicí a Valticemi, bol zaradený medzi pamiatky UNESCO.

Okolí

Příroda Ostrožska má několik zajímavých pohledů. První z nich leží v úrodném kraji vinné révy. Klimatické podmínky a půdní složení umožnili rozvíjet vinařství už do 16. století. Druhým výstižným pohledem je úrodná půda, výborná pro zemědělské plodiny. Zajímavé vodní plochy jsou i Ostrožské jezera, které vznikly zatopením štěrkopískových lomů. Ostrožská jezera jsou také významná z hlediska ochrany přírody. Jsou důležitým hnízdištěm a tahovou zastávkou vodních a mokřadních ptáků. Jezera se využívají i pro koupání, voda je neustále čistá a kvalitní díky "podkladu" koupaliště, který funguje jako přírodní filtr.

Přírodní léčivé zdroje

Sirnaté lázně využívají dva minerální prameny bohaté na sírany, kyselinu křemičitou, vápník, sodík, hořčík, draslík a železo. Léčí se zde nemoci pohybového aparátu a kožní choroby.

Mapa

Mapa Ostrožská Nová Ves

Destinace v okolí

Hotely

Rezervační středisko 511 444 401
511 444 401

Zavolejte nám, rádi poradíme