Lázně Velké Losiny

Obec Velké Losiny patří k nejstarším v šumperském okrese. S obcí Velké Losiny je pevně sjata bohatá historie a velké množství historických památek. Mezi nejznámější historické dominanty obce patří zámek, farní kostel, církevní a světské stavby a lázně ..

Hotely

Pobyty

Turistické informace

Historie

Vznik lázní Velké Losiny se datuje ode roku 1351. Historie obce Velké Losiny je úzce spjata s rodem Žerotínovcov, kterým vesnice patřila dlouhých 300 let. V roce 1562 se v historických pramenech vzpomínají losinské lázně se sirnými prameny. Lázně Velké Losiny byly ale oficiálně založena až v roce 1881, kdy byl vybudován lázeňský park. 

Poloha a klima

Lázně Velké Losiny leží severně ode města Šumperk v malebném údolí řeky Desné obklopené okouzlující přírodou Jeseníku. Klima v lázních má chladnější charakter, proto se zde sněhová pokrývka nezřídka vyskytuje ještě na konci března.

Turistické zajímavosti

Bohatá historie lázní Velké Losiny je zárukou příjemně strávených chvil při procházce po zdejších památkách. Za zmínku určitě stojí okouzlující renesanční zámek, ruční továrna na výrobu papíru nebo farní chrám sv. Jana Křtitele. Lázně Velké Losiny jsou známé i kvůli čarodějnickým procesem, které se konaly v 17. století. Proslavil jich spisovatel Václav Klapnický v knížce Kladivo na čarodějnice.

Okolí

Okolí lázní Velké Losiny nabízí mnoho příležitostí na výlety. Milovníci aktivního odpočinku si mohou v zimě zalyžovat ve více horských lyžařských střediscích, v létě si mohou zajezdit minikáry, na horských kolech nebo mohou obdivovat krásy okolní přírody "po vlastních." Určitě si nenechte ujít návštěvu "sedmého divu Česka" - přečerpávací vodní elektrárnu Dlouhé stráně v Koutech nad Desnou.

Přírodní léčivé zdroje

Na území Velkých Losin vyvěrá 5 přírodních pramenů - obecně lze vody zřídelní struktury charakterizovat jako sirné prosté teplice (sirné akratotermy) a sirné studené prameny.
Složení všech pramenů, teplých i studených je téměř shodné, to vypovídá o jejich společném původu. Nejvýznamnějším léčivým prvkem je hydrogensulfid HS- v množství 4,507 mg/l, což řadí sirné vody v Termálních lázní mezi nejkvalitnější v České republice. Teplota termálních vod u vývěru se pohybuje kolem 36°C.
Nejstarším druhem léčebného použití termálních vod je léčba pohybového a neurologického ústrojí, včetně pooperačních rehabilitací.
Velmi příznivě termální vody působí také na některé kožní nemoci - lupénka, ekzém.

Mapa

Mapa Velké Losiny

Destinace v okolí

Často kladené otázky

Které hotely v Lázních Velké Losiny jsou vhodné pro rodiny s dětmi?

Služby pro rodiny s dětmi nabízí například Diana***. Podívej se na seznam pobytů v těchto hotelích.

Hotely

Rezervační středisko 511 444 401
511 444 401

Zavolejte!, Rádi poradíme.