Lázně Trenčianske Teplice

Známé protirevmatické lázně Trenčianské Teplice patří mezi nejstarší a nejvyhledávanější lázně na Slovensku, které využívají přírodní, minerální, termální a sirné léčivé vody. V současnosti je kromě léčivé vody využívána i široká paleta metod z oblasti léčebné rehabilitace a fyziatrie. Lázně Trenčianské Teplice už stovky let vracejí nemocným zdraví a zdravým poskytují relax a dávají jim novou chuť do života. V léčení onemocnění pohybového aparátu patří k nejvzácnějším slovenským lázním s dlouhodobou tradicí a nadprůměrnými léčebnými výsledky.
  • Ďakujem pekne za príjemný pobyt. Bola som veľmi spokojná a strava bolo výborná. Ak by som mala...
  • Boli sme spokojní.
  • Doporučuji návštěvu turecké lázně v lázeňském centru
  • najkrajšie prostredie príroda turistika zo všetkými službami som bol spokojný reštaurácie
  • To čo so navštívila,som bola spokojná.

Hotely

Pobyty

Turistické informace

Historie

Podle staré pověsti léčivé prameny objevil chromý pastýř při hledání zatoulané ovečky. Našel malé jezírko s horkou vodou, z něhož se šířil sírový zápach a po několika koupelích v něm se uzdravil. Teplé prameny znaly zřejmě i římské legie (nápis na Trenčínské hradní skále z roku 179). První písemný záznam o pramenech ale pochází až z roku 1247. Od 13. do 19. století patřilo území Trenčianských Teplic s termálními prameny majitelům Trenčianského hradu. Největší zásluhu na rozvoji lázní měla rodina Ilésházyovců, které lázně patřili 241 let. V té době byly lázně jedněmi z nejvýznamnějších v Rakousko-Uhersku. V roce 1835 koupil lázně vídeňský finančník Juraj Sina, který je přebudoval a zmodernizoval. Jeho syn Šimon dal postavit hotel a rozšířil lázeňský park a jeho dcera Ifigénia nechala v roce 1888 postavit nejvzácnější historickou památku zachovanou dodnes, lázeň Hammam v orientálním maurském slohu.

Poloha a klima

Lázně Trenčianské Teplice leží v západní části Slovenska, v jihozápadní části Strážovských vrchů, v údolí potoka Teplička, severovýchodně od Trenčína, nedaleko hranic s Českou republikou. Navzdory nadmořské výšce Trenčianských Teplic dávají jim okolní vrchy ráz podhorské klimatu. Uzavřená poloha zaručuje příjemné a před větry chráněné podnebí.

Turistické zajímavosti

Trenčianské Teplice nabízejí svým hostům  velké možnosti sportu a turistiky. Pobyt ve městě je možné si zpestřit turistikou po lázeňských cestách v parku a lesoparku, tenisem nebo minigolfem v tenisovém centru Trenčianské Teplice na Baračke nebo jízdou na kole po různých cyklotrasách, na kterých je možné si jízdní kola i vypůjčit.

Okolí

Lázně Trenčianské Teplice leží v úzkém údolí, kterým protéká potok Teplička a město lemují dva výrazné hřbety - ze severní strany Grófovec (557 m.n.m.) a z jižní Klepáč (575 m.n.m.), který je zároveň nejvyšším vrcholem nad lázněmi. Poměrně malá větrnost na území města je způsobena právě jmenovanými hřbety. V nejbližším okolí se nacházejí chráněná území jako například: Trubárka, Potok Havránková dolina, přírodní výtvor Lánce, Omšenská Baba apod.

Přírodní léčivé zdroje

Lázeňská léčba se v Trenčianských Teplicích zakládá na využití léčivých vlastností termálních minerálních pramenů a mineralizovaného bahna. Léčivá voda zde pramení v hloubce okolo 1200 m. Při závodění vápencovými a dolomitickým souvrstvím se bohatě mineralizuje a prohřívá teplem hloubkových poloh. Termální minerální prameny v Trenčianských Teplicích patří svým chemickým složením do skupiny síranových, vápenato-hořčíkových, sirných, hypotonických minerálních vod. Kromě toho obsahují volné plyny, především sirovodík, který má z hlediska léčivosti prvořadý význam. Denně tu vyvěrá na dva miliony litrů léčivé vody s teplotami od 38,7 ° C do 40,2 ° C.

Často kladené otázky

Jaké jsou ceny pobytových balíčků v destinaci Lázně Trenčianske Teplice?

Pro jednotlivé typy pobytů jsou ceny (vyčíslené na osobu/noc) následující Pro rodiny s dětmi od 1246 Kč, Relaxační a Wellness od 1220 Kč, Seniorské od 1220 Kč, Léčebné od 1446 Kč, Lázeňské a Ozdravné od 1446 Kč, Sezónní a Velikonoční od 1493 Kč. Podívej se na nabídku pobytů v Trenčanských Teplicích.

Které hotely v Lázních Trenčanské Teplice nabízejí akční pobyty a slevy?

Akční pobyty nabízejí následující hotely: Most Slávy***, Parkhotel na Baračke****. Podívej se na ceny akčních pobytů v Lázních Trenčanské Teplice.

Které hotely v v Lázních Trenčanské Teplice jsou s bazénem?

Vnitřní bazén je k dispozici například v zařízení Panorama****, Most Slávy***, Slovakia***, Flóra***, Parkhotel na Baračke****, venkovní bazén v hotelu Krym***. Podívej se na naše porovnání hotelů v v Trenčanských Teplicích.

Které hotely v Lázních Trenčanské Teplice jsou vhodné pro rodiny s dětmi?

Služby pro rodiny s dětmi nabízí například Panorama****, Slovakia***, Flóra***, Krym***, Parkhotel na Baračke****. Podívej se na seznam pobytů v těchto hotelích.

Hotely

  • Ďakujem pekne za príjemný pobyt. Bola som veľmi spokojná a strava bolo výborná. Ak by som mala odporučiť reštauráciu ďalším návštevníkom, tak určite len Vašu.
  • Boli sme spokojní.
  • Doporučuji návštěvu turecké lázně v lázeňském centru
  • najkrajšie prostredie príroda turistika zo všetkými službami som bol spokojný reštaurácie
  • To čo so navštívila,som bola spokojná.
Rezervační středisko 511 444 401
511 444 401

Zavolejte!, Rádi poradíme.