Lázně Trenčianske Teplice

Známé protirevmatické lázně Trenčianské Teplice patří mezi nejstarší a nejvyhledávanější lázně na Slovensku, které využívají přírodní, minerální, termální a sirné léčivé vody. V současnosti je kromě léčivé vody využívána i široká paleta metod z oblasti léčebné rehabilitace a fyziatrie. Lázně Trenčianské Teplice už stovky let vracejí nemocným zdraví a zdravým poskytují relax a dávají jim novou chuť do života. V léčení onemocnění pohybového aparátu patří k nejvzácnějším slovenským lázním s dlouhodobou tradicí a nadprůměrnými léčebnými výsledky.
  • čo som potrebovala, to som aj našla..., takže spokojná
  • To čo so navštívila,som bola spokojná.
  • Maximálna spokojnosť , našli sme tu všetko to čo sme potrebovali
  • mne sa tam strašne páči,všetko chodievam tam strašne dávno a nenapadlo ma,že tam budem chodiť aj...
  • Každý si určitě najde vše vhodné dle jeho schopností. Já jsem byla se vším maximálně spokojena.

Hotely

Pobyty

Turistické informace

Historie

Podle staré pověsti léčivé prameny objevil chromý pastýř při hledání zatoulané ovečky. Našel malé jezírko s horkou vodou, z něhož se šířil sírový zápach a po několika koupelích v něm se uzdravil. Teplé prameny znaly zřejmě i římské legie (nápis na Trenčínské hradní skále z roku 179). První písemný záznam o pramenech ale pochází až z roku 1247. Od 13. do 19. století patřilo území Trenčianských Teplic s termálními prameny majitelům Trenčianského hradu. Největší zásluhu na rozvoji lázní měla rodina Ilésházyovců, které lázně patřili 241 let. V té době byly lázně jedněmi z nejvýznamnějších v Rakousko-Uhersku. V roce 1835 koupil lázně vídeňský finančník Juraj Sina, který je přebudoval a zmodernizoval. Jeho syn Šimon dal postavit hotel a rozšířil lázeňský park a jeho dcera Ifigénia nechala v roce 1888 postavit nejvzácnější historickou památku zachovanou dodnes, lázeň Hammam v orientálním maurském slohu.

Poloha a klima

Lázně Trenčianské Teplice leží v západní části Slovenska, v jihozápadní části Strážovských vrchů, v údolí potoka Teplička, severovýchodně od Trenčína, nedaleko hranic s Českou republikou. Navzdory nadmořské výšce Trenčianských Teplic dávají jim okolní vrchy ráz podhorské klimatu. Uzavřená poloha zaručuje příjemné a před větry chráněné podnebí.

Turistické zajímavosti

Trenčianské Teplice nabízejí svým hostům  velké možnosti sportu a turistiky. Pobyt ve městě je možné si zpestřit turistikou po lázeňských cestách v parku a lesoparku, tenisem nebo minigolfem v tenisovém centru Trenčianské Teplice na Baračke nebo jízdou na kole po různých cyklotrasách, na kterých je možné si jízdní kola i vypůjčit.

Okolí

Lázně Trenčianské Teplice leží v úzkém údolí, kterým protéká potok Teplička a město lemují dva výrazné hřbety - ze severní strany Grófovec (557 m.n.m.) a z jižní Klepáč (575 m.n.m.), který je zároveň nejvyšším vrcholem nad lázněmi. Poměrně malá větrnost na území města je způsobena právě jmenovanými hřbety. V nejbližším okolí se nacházejí chráněná území jako například: Trubárka, Potok Havránková dolina, přírodní výtvor Lánce, Omšenská Baba apod.

Přírodní léčivé zdroje

Lázeňská léčba se v Trenčianských Teplicích zakládá na využití léčivých vlastností termálních minerálních pramenů a mineralizovaného bahna. Léčivá voda zde pramení v hloubce okolo 1200 m. Při závodění vápencovými a dolomitickým souvrstvím se bohatě mineralizuje a prohřívá teplem hloubkových poloh. Termální minerální prameny v Trenčianských Teplicích patří svým chemickým složením do skupiny síranových, vápenato-hořčíkových, sirných, hypotonických minerálních vod. Kromě toho obsahují volné plyny, především sirovodík, který má z hlediska léčivosti prvořadý význam. Denně tu vyvěrá na dva miliony litrů léčivé vody s teplotami od 38,7 ° C do 40,2 ° C.

Hotely

  • čo som potrebovala, to som aj našla..., takže spokojná
  • To čo so navštívila,som bola spokojná.
  • Maximálna spokojnosť , našli sme tu všetko to čo sme potrebovali
  • mne sa tam strašne páči,všetko chodievam tam strašne dávno a nenapadlo ma,že tam budem chodiť aj na liečebné procesy mať viac peňazí ani odťial neodchádzam
  • Každý si určitě najde vše vhodné dle jeho schopností. Já jsem byla se vším maximálně spokojena.
Rezervační středisko 511 444 401
511 444 401

Zavolejte nám, rádi poradíme