Lázně Dudince

Dudince , jedny z nejmladších slovenských lázní , se nacházejí v rovinatém prostředí jihu středního Slovenska. Příjemné a tiché prostředí s rozsáhlým lázeňským areálem - parkem je ideálním místem pro oddech i léčbu. Dobrá dopravní dostupnost i široká paleta wellness/relaxačních pobytů dělá z Dudinec i oblíbenou destinaci ke kratším pobytům. Základem lázeňské léčby jsou vzácné vlastnosti minerální vody. Podobné složení minerální vod y mají jen lázně ve francouzském Vichy a v Japonsku. V lázních se léčí choroby srdečního, cévního, pohybového a nervového aparátu.
  • všetko v dostatočnej blízkosti, môžnosť kúpenia suvenírov veľmi dobrá
  • Dokonalá je aj kolonáda priamo v rekreačnej oblasti Dudince ,tam sa najde všetko po čom srdce...
  • bola som len kratko na predlzeny vykend ,ale vsetko bolo ok.
  • Ja som zatiaľ so všetkým bola spokojná.
  • my sme prišli do vášho zariadenia užiť si vodu, vodné atrakcie a relax pri procedúrach -...

Hotely

Pobyty

Turistické informace

Historie

Dudince mají více než 700letou historii. Z římského období se v Dudincích nachází 32 kamenných římských bazénků. První písemná zmínka pochází z roku 1284, kde se lázně Dudince poprvé vzpomínají jako "Dyud". Zachovaly se i údaje z roku 1301, v nichž se již popisuje využití minerálních vod i pro hospodářské účely.

Poloha a klima

Město Dudince se nachází v nadmořské výšce 140 m.n.m., na úpatí Krupinské planiny na jihozápadě středního Slovenska. Jeho nejvyšším bodem je pahorek Gestenec (179,5 m.n.m.), nejnižším koryto řeky Štiavnica. Dudince patří mezi oblasti Slovenska s nejteplejším klimatem, v roce mají průměrně 5é letních dní s teplotami přesahujícími 25 °C. Díky zeměpisné poloze se vyznačují velkým počtem slunečných dní v roce, malou oblačností a častým bezvětřím.

Turistické zajímavosti

Lázně Dudince své návštěvníky upoutají hlavně přírodními scenériemi a zajímavostmi, např. hradem Čabraď, arborétem Rykynčice, Troubícím kamenem v Suchári, okolím Lietavy a mnohými dalšími krásnými zákoutími. Rozsáhlé listnaté lesy Krupinské planiny poskytují příležitost k pozorování divé zvěře, ale i k pěší turistice.

Okolí

Okolí města Dudince je nepoznačené průmyslovou výrobou. Ekologicky čisté prostředí má příznivý vliv nejen na zdraví a pohodu lázeňských hostů, ale i na faunu a flóru. Díky minerální vodě s obsahem vápníku se na území Dudinec zformovaly travertinové útvary, které jsou od roku 1964 chráněnou přírodní památkou. Travertiny jsou mladé usazeniny uhličitanu vápenatého (CaCO3), které vznikly vysrážením minerální vody bohaté na hydrouhličitan vápenatý.

Přírodní léčivé zdroje

Základem lázeňské léčby v Dudincích jsou vzácné balneologické vlastnosti minerální vody. Hydrogenuhličitanová-chloridová, sodno-vápenatá, uhličitá, sirné hypotonická voda obsahuje i další významné prvky jako hořčík, fluor, brom, bór, draslík i pestrou paletu rozpuštěných minerálů, zejména Glauberovu sůl, která dává předpoklady i pro léčbu některých chorob trávicího ústrojí, mangan a jód. Spontánně vyvěrá z hloubky 57,2 má teplotu při vývěru 28 ° C a celkovou mineralizaci 5 667 mg/I. Je jedinečná tím, že jako jediná v Evropě obsahuje celkem kysličník uhličitý a sirovodík. Vodu podobného složení mohou nabídnout v zahraničí jen lázně ve Vichy (Francie) a v Japonsku. Základní léčebnou složkou při onemocněních srdečního, cévního aparátu je oxid uhličitý a pro nemoci pohybového a nervového systému je síra ve formě sirovodíku. Velké množství rozpuštěných minerálních látek a plynů začleňuje tyto prameny mezi nejcennější minerální léčivé vody.

Často kladené otázky

Jaké jsou ceny pobytových balíčků v destinaci Lázně Dudince?

Pro jednotlivé typy pobytů jsou ceny (vyčíslené na osobu/noc) následující Sezónní a Velikonoční od 1220 Kč, Relaxační a Wellness od 973 Kč, Lázeňské a Ozdravné od 1294 Kč, Seniorské od 973 Kč, Léčebné od 1296 Kč, Pro rodiny s dětmi od 1220 Kč. Podívej se na nabídku pobytů v Dudincích.

Které hotely v Lázních Dudince nabízejí akční pobyty a slevy?

Akční pobyty nabízejí následující hotely: Hviezda***, Flóra**. Podívej se na ceny akčních pobytů v Lázních Dudince.

Které hotely v v Lázních Dudince jsou s bazénem?

Vnitřní bazén je k dispozici například v zařízení Hviezda***, Diamant***, Flóra**, Rubín, venkovní bazén v hotelu Diamant***, Rubín. Podívej se na naše porovnání hotelů v v Dudincích.

Které hotely v Lázních Dudince jsou vhodné pro rodiny s dětmi?

Služby pro rodiny s dětmi nabízí například Hviezda***, Flóra**, Minerál***. Podívej se na seznam pobytů v těchto hotelích.

Hotely

  • všetko v dostatočnej blízkosti, môžnosť kúpenia suvenírov veľmi dobrá
  • Dokonalá je aj kolonáda priamo v rekreačnej oblasti Dudince ,tam sa najde všetko po čom srdce túži.
  • bola som len kratko na predlzeny vykend ,ale vsetko bolo ok.
  • Ja som zatiaľ so všetkým bola spokojná.
  • my sme prišli do vášho zariadenia užiť si vodu, vodné atrakcie a relax pri procedúrach - plávanie, masáže...dobré jedlo a príjemný personál - všetko bolo splnené na výbornú. Nič nám nechýbalo.
Rezervační středisko 511 444 401
511 444 401

Zavolejte!, Rádi poradíme.