Horské středisko Donovaly

Horská rekreační obec Donovaly v západní části Nízkých Tater leží v blízkosti národního parku Velká Fatra a je důležitým střediskem letní a zimní rekreace. K dispozici jsou lyžařské sjezdové tratě, běžecké tratě, sedačkové lanovky, lyžařské vleky a široké možnosti horské a rekreační turistiky. V obci najdete klasicistický kostel z roku 1825 s původním vnitřním zařízením a srubové domy se zasklenými verandami.

Hotely

Pobyty

Turistické informace

Historie

Donovaly mají bohatou historii, již v 17. století zde vznikaly osady zabývající se výrobou dřevěného uhlí. Jejich spojením vznikla v 18. století nynější obec Donovaly. První písemná zmínka pochází z roku 1702. Při potlačování SNP na Donovaly a Staré Hory ustupovala povstalecká armáda, která zde zanechala většinu své výzbroje. Během 2. světové války se Donovaly staly centrem partyzánů ..

Poloha a klima

Rekreační obec Donovaly se nachází v nadmořské výšce 960 m. n. m mezi pohořími Velká Fatra a Starohorské vrchy. Leží na hlavní silnici mezi Banskou Bystricí (26 km) a Ružomberkem (28 km). Donovaly patří do mírně chladné a velmi vlhké klimatu.

Turistické zajímavosti

Donovaly nabízejí okouzlující horskou panorama i nezapomenutelné zážitky. Nejnavštěvovanějším akcí, které se koná od roku 1992, jsou každoroční závody psích spřežení se světovou popularitou. Pro milovníky lyžování jsou připraveny lanovky a vleky, 11 km lyžařských a 25 km běžeckých tratí. V létě je možné využít široké možnosti horské a rekreační turistiky.

Okolí

V okolí můžete navštívit pozůstatky vypálené vesnice Kaliště z 2. světové války, nebo zachované části Špaňodolinského vodopádu, který měřil několik desítek kilometrů a zásoboval okolní vesnice vodou. Nedaleké historické důlní město Banská Bystrica zase nabízí mnoho krásných architektonických památek, jako například městský hrad, Bárczyovský, Radvanský a Tihanyovský zámeček v Radvani.

Často kladené otázky

Které hotely na Donovalech jsou vhodné pro rodiny s dětmi?

Služby pro rodiny s dětmi nabízí například Šport hotel***. Podívej se na seznam pobytů v těchto hotelích.

Hotely

Rezervační středisko 511 444 401
511 444 401

Zavolejte!, Rádi poradíme.