Lázně Lúčky

Kúpele Lúčky leží v okresu Ružomberok, jsou přirozeně rozděleny na 2 části, samotnou obec a lázně . Lázně Lúčky leží v horském údolí pod úbočím Choča, na rozhraní Oravy a Liptova. Široké možnosti rekreačního a sportovního vyžití poskytuje i nedaleká vodní nádrž Liptovská Mara, v zimě Jasná a Donovaly.
  • Absolvovali sme kratší pobyt/2noci/ Do kúpeľov Lúčky sme sa opakovane vrátili /3.krát/ na...

Hotely

  • Kubo od 1540 Kč/noc

Pobyty

Turistické informace

Historie

Historie lázní se píše od roku 1761, kdy majitel Adam Turjanský postavil první lázeňskou budovu. Koupelní hosté měli v té době k dispozici větší dům s pohodlnými pokoji a také s remízou pro koně a kočáry. V polovině 19. století dal nový majitel Vojtěch Kocha postavit nový lázeňský dům. Minerální prameny vyvěraly ze zrnitého dolomitu a minerální voda vtékala přímo do lázeňského bazénu.

Poloha a klima

Lázně Lúčky leží pod jižním úpatím Chočských vrchů. Nacházejí se ve vzdálenosti 14 km na severovýchod od Ružomberka, na rozhraní Liptova a Oravy. Větší část území se nachází v nadmořské výšce kolem 600 m. Nejbližší okolí Lúčok je vrchy chráněno před bezprostředním vpádem studeného vzduchu. Lázně Lúčky se nacházejí v mírně teplé oblasti, v části, která je označena jako vlhká se studenou zimou.

Turistické zajímavosti

Poloha Lúčok v údolí pod úpatím hor poskytuje mnoho příležitostí na vycházky do čarokrásné horské přírody i na rekreační turistiku. Majestátní vrch Velký Choč a vysoké hory, okolní jehličnaté lesy a horské louky tvoří malebné okolí lázní. Pro turisty je přístupný po 4 turistických stezkách, přičemž nejkrásnější výhled je právě z chodníku, který začíná v lázních Lúčky.

Okolí

Orava je klenotnicí památek lidové kultury, typické kroje a lidová architektura upoutá každého návštěvníka. Blízký Oravský zámek patří k nejzachovalejším na Slovensku. Milovníci vodních sportů si určitě přijdou na své na Oravské přehradě nebo na Liptovské Mare.

Přírodní léčivé zdroje

Lázeňská léčba v Lúčkách patří mezi nejefektivnější léčebné metody. Podstata všech balneologických metod je v nespecifickém, obecném účinku, který ovlivňuje celkový stav klienta a hraje kladnou roli při procesu uzdravení zejména přeladěním vegetativních funkcí organismu. Rozhodujícím činitelem při komplexní lázeňské léčbě je termální minerální voda lázeňského pramene Valentýna o teplotě 32 ° C a termální voda z pramene HGL-3, v přirozené formě používaná v bazénech a také ve všech separátních lázních. Minerální termální vody v lázních Lúčky jsou klasifikovány jako přírodní, léčivé, slabě mineralizované, síranové-hydrouhličitanové, vápenato-hořečnaté, uhličité vody, hypotonické, vlažné. Podle tvorby jejich chemického složení patří k vodám petrogénnym, karbonátů-sulfatogénneho charakteru. Mají nevýrazný kalcio-sulfátový typ chemismu. Z plynných složek je důležitý obsah volného CO2, který významně spolupůsobí při formování výsledného chemismu vod. Ačkoliv lázeňské léčení pohybových a gynekologických onemocnění je a musí být komplexní, přece jen těžiště léčby spočívá ve fyzioterapeutických úkonech, opírajících se o využití přírodních léčivých zdrojů.

Často kladené otázky

Jaké jsou ceny pobytových balíčků v destinaci Lázně Lúčky?

Pro jednotlivé typy pobytů jsou ceny (vyčíslené na osobu/noc) následující Relaxační a Wellness od 1290.5 Kč, Seniorské od 1781 Kč, Lázeňské a Ozdravné od 1833 Kč, Léčebné od 1781 Kč. Podívej se na nabídku pobytů v Lúčkách.

Které hotely v v Lázních Lúčky jsou s bazénem?

Vnitřní bazén je k dispozici například v zařízení Choč***, venkovní bazén v hotelu Dependance lázní***, Choč***. Podívej se na naše porovnání hotelů v v Lúčkách.

Hotely

  • Absolvovali sme kratší pobyt/2noci/ Do kúpeľov Lúčky sme sa opakovane vrátili /3.krát/ na rovnaký druh pobytu ktorý nám plne vyhovoval a boli sme s ním spokojní. Príjemná a pokojná atmosféra...
Rezervační středisko 511 444 401
511 444 401

Zavolejte!, Rádi poradíme.