Aquapark Bešeňová

Obec Bešeňová leží 10 km východně od Ružomberka na pravém břehu řeky Váh. V roce 1987 zde byl proveden vrt o hloubce 1987 m, prostřednictvím něhož se na povrch dostala minerální voda o teplotě 60 °C. Ta se stala základem pro vznik termálního koupaliště , díky kterému patří obec k nejnavštěvovanějším střediskům svého druhu na Slovensku. Minerální voda v bazénech má hnědočervenou barvu.
  • Ak si samy zabezpečíte trávenie voľného času vyhľadaním aktivít,kultúrnych podujatí,prírodných...

Hotely

Pobyty

Turistické informace

Historie

Samotna vesnice Bešeňová vznikla v 13. století na majetku Marcela. Král Ladislava IV. Roku 1286 daroval Marcelovi další majetek ležící medzi Váhom a Potokom. Vznikla tady osada, která dostala název dle majitele - Marcelová. Kolem roku 1347 zastával zdejší zeman Gregor funkci grófa Pečenehov - strážcov uhorských hranic. Dle funkcie dostal latinskú prezdívku Bissenus, po slovensky Bešeň, která prošla na jeho potomkov - Bešeňovcov z Marcelovej. Od polovice 15. století se používali pro vesnici jména: Marcelová a Bešeňová.

Poloha a klima

Obec Bešeňová se nachází v okrese Ružomberok na podhůří Chočských vrchů. Je obklopena nádhernou přírodou Liptova. Bešeňová patří do mírně teplé klimatické oblasti.

Turistické zajímavosti

Neméně známou přírodní zajímavostí jsou Bešeňovské travertiny. Tuto přírodní památku tvoří travertinové útvary - terasy, které se svou velikostí ale zejména barevností řadí k pěti nejvzácnějším na světě. Bešeňovské travertiny představují opuštěný lom, který se nachází několik set metrů severně od obce na ploše 3,18 hektaru.

Okolí

Nádherná příroda v okolí Bešeňové nabízí možnosti nenáročných procházek, cyklistických výletů a náročných horských túr v Chočských vrších, nízkých Tatrách a regionu Liptova.

Přírodní léčivé zdroje

Léčivé vody jsou na bázi horkých pramenů, které jsou z hloubky 1987 metrů o teplotě 60,5 ° C. Působí blahodárně na pohybové a dýchací ústrojí, urologické problémy a mají příznivé kosmetické účinky. Pozitivní účinky na psychiku se projeví téměř okamžitě, díky prvku lithium. Minerální voda obsahuje vápník, hořčík, sodík, draslík, železo, mangan, draslík, mimořádné množství síranů, bikarbonáty, volný kysličník uhličitý a další minerály.

Hotely

  • Ak si samy zabezpečíte trávenie voľného času vyhľadaním aktivít,kultúrnych podujatí,prírodných krás, kúpaním v neďalekej Bešeňovej,návštevou jaskýň,múzeí,turistikou...ap.,tak pobyt v Relaxačnom...
Rezervační středisko 511 444 401
511 444 401

Zavolejte nám, rádi poradíme