Lázně Rajecké Teplice

Lázně Rajecké Teplice , obklopené věncem Súľovského pohoří, Strážovské hornatiny a Malé Fatry, leží nedaleko Žiliny. Přírodní léčebné lázně Rajecké Teplice využívají jako hlavní balneoterapeutický prostředek termální prameny o teplotě 38 °C. Vývěry termálních pramenů, výskyt rašeliny a příjemné klima umožňují léčbu pacientům s některými duševními či nervovými chorobami a s nemocemi pohybového ústrojí.
  • S ubytovacím zariadením a relaxačným pobytom sme boli maximálne spokojní. Kúpeľná zóna Aphrodite...
  • Ako kto ale, ja som veľmi spokojný! ĎAKUJEME!
  • Jsem spokojen a již jsem pobyt doporučil rodinným příslušníkům.
  • Rybářská bašta- super jídlo, ochota i nádherné prostředí.
  • V Rajeckých Tepliciach je z roka na rok vidieť rozvoj,odporúčam prechádzky parkami,návštevu...

Hotely

Pobyty

Turistické informace

Historie

Město měli vždycky v rukou feudálové, kteří vlastnili hrad Lietava. Vedly se dlouhé soudní spory o dědictví hradu a přilehlé lázně. Proto Rajecké Teplice začaly ožívat až koncem 18. století. V tomto období byl postaven nový lázeňský dům se třemi bazény (panským, obecním a žebráckým) i zděná budovy, která poskytovala lázeňským hostům, převážně uherské šlechtě, všechno pohodlí včetně ranhojičských služeb. V lázních se objevují první lékaří, kteří publikují první spisy o léčivých účincích termálních pramenů v Rajeckých Teplicích.

Poloha a klima

Lázně Rajecké Teplice se nachází v údolí řeky Rajčianky. Obklopují ho listnaté a jehličnaté lesy Súľovských vrchů a Lúčanské Malé Fatry. Mírné podnebí se vyznačuje dostatkem slunečního svitu a převládajícím bezvětřím.

Turistické zajímavosti

Turisti mají možnost využít několik sportovních areálů, fitness centrum nebo naučné stezky. V okolí Rajeckých Teplic jsou vleky i běžecké tratě. Žádný návštěvník města by si neměl nechat ujít návštěvu Poluvsianské skalní jehly nebo Kuneradského zámku. Ten bohužel není pro veřejnost zpřístupněný, ale pohled na nádherný secesní zámeček je nezapomenutelný.

Okolí

Okolní přírodní krásy Rajeckých Teplic jsou díky své romantické kráse známé po celém Slovensku, ale i v zahraničí. Nachází se tu i lázeňské jezírko s možností plavby na člunu i lázeňský park s nádhernými zákoutími.

Přírodní léčivé zdroje

V Rajeckých Teplicích se využívají vývěry hydrouhličitanových, vápenato-hořčíkových, hypotonických minerálních vod, které zde vyúsťují v pěti pramenech s teplotami od 37 ° C do 39 ° C. Pocházejí pravděpodobně z vápencových a dolomitických souvrství Malé Fatry a vystupují na tektonickém zlomu, který probíhá vedle západího okraje Rajecké doliny, z hloubky asi 1500 metrů. Dalším přírodním léčivým prostředkem je rašelina.

Často kladené otázky

Které hotely v Lázních Rajecké Teplice nabízejí akční pobyty a slevy?

Akční pobyty nabízejí následující hotely: Aphrodite****, Margaréta***, Aphrodite Palace****, Malá Fatra***, Royal Aphrodite Palace*****. Podívej se na ceny akčních pobytů v Lázních Rajecké Teplice.

Které hotely v v Lázních Rajecké Teplice jsou s bazénem?

Vnitřní bazén je k dispozici například v zařízení Aphrodite****, Aphrodite Palace****, Royal Aphrodite Palace*****, venkovní bazén v hotelu Aphrodite****, Aphrodite Palace****, Royal Aphrodite Palace*****. Podívej se na naše porovnání hotelů v v Rajeckých Teplicích.

Hotely

  • S ubytovacím zariadením a relaxačným pobytom sme boli maximálne spokojní. Kúpeľná zóna Aphrodite Spa bola rozšírená o nové Natural Spa so saunami, bazénmi i oddychovými zónami. Všade príjemná...
  • Ako kto ale, ja som veľmi spokojný! ĎAKUJEME!
  • Jsem spokojen a již jsem pobyt doporučil rodinným příslušníkům.
  • Rybářská bašta- super jídlo, ochota i nádherné prostředí.
  • V Rajeckých Tepliciach je z roka na rok vidieť rozvoj,odporúčam prechádzky parkami,návštevu Rybárskej bašty,pri hoteli Skalka krásne minigolfové ihrisko,či golfový areál v Rajci(nádherný),drevený...
Rezervační středisko 511 444 401
511 444 401

Zavolejte!, Rádi poradíme.