Lázně Turčianske Teplice

Turčianske Teplice leží na jihu Turčianské zahrádky, v nadmořské výšce 518 m.n.m., na úpatí výběžků Velké Fatry. Největším přírodním bohatstvím jsou minerální prameny a termální vody , proto bylo město předurčeno ke vzniku lázní , v nichž se léčí choroby ledvin a močových cest. S úspěchem se tu léčí i choroby pohybového ústrojí. Kromě dospělých se v Turčianských Teplicích od roku 1993 léčí i děti.
  • Maximálna spokojnosťpokojnosť
  • V mojom prípade niet čo kritizovať. Boli ste super.

Hotely

Pobyty

Turistické informace

Historie

Turčianské Teplice patří mezi nejstarší lázeňská města Slovenska. První písemná zmínka o městě, resp. o teplých pramenech, pochází z roku 1281. V roce 1533 se Turčianské Teplice staly majetkem města Kremnice. Kremnica zpřístupnila prameny všem společenským vrstvám a začala láhně nejen využívat, ale i dále budovat a rozšiřovat.

Poloha a klima

Lázně Turčianské Teplice leží v Žilinském kraji mezi městy Martin a Banská Bystrica. Nachází se v nadmořské výšce 518 m.n.m. Rámec lázeňského města tvoří úpatí Velké Fatry, Severní svahy Kremnického pohoří a louky Lazov.

Turistické zajímavosti

V Turčianských Teplicích si na své přijdou i příznivci architektonických památek - mohou tu vidět renesanční a barokní zámeček v městské části Diviaky, gotický kostel sv. Michala v místní části Turčianský Michal nebo kapličku sv. Jana Nepomuckého z 18. století v centru města.

Okolí

Malebná krása skalnatých vrcholů, holé plochy nedalekých Lazů a severní svahy Kremnického pohoří vytvářejí překrásné okolí, plné možností poznávání přírody a jejích krás. Blízké okolí města je velkým lákadlem i pro rybáře a myslivce. Poskytuje totiž čisté potoky s množstvím ryb a okolní lesy množství zvěře. Nedaleko města leží vesnička Budiš, v níž vyvěrá pramen známé miinerální vody stejnojmenného názvu.

Přírodní léčivé zdroje

Termální minerální léčivá voda, která má prokazatelně léčivé účinky díky vysokému obsahu vápníku, hořčíku a fluoru s teplotou od 38 ° C do 47 ° C a obsahem minerálních látek v 1 litru je 1524 mg / l.

Hotely

  • Maximálna spokojnosťpokojnosť
  • V mojom prípade niet čo kritizovať. Boli ste super.
Rezervační středisko 511 444 401
511 444 401

Zavolejte nám, rádi poradíme