Lázně Turčianske Teplice

Turčianske Teplice leží na jihu Turca, v nadmořské výšce 518 m.n.m., na úpatí výběžků Velké Fatry. Největším přírodním bohatstvím jsou minerální prameny a termální vody , proto bylo město předurčeno ke vzniku lázní , v nichž se léčí choroby ledvin a močových cest. S úspěchem se tu léčí i choroby pohybového ústrojí. Kromě dospělých se v Turčianských Teplicích od roku 1993 léčí i děti.
  • Maximálna spokojnosťpokojnosť
  • Som 78 ročný,spokojný s pobytom
  • V mojom prípade niet čo kritizovať. Boli ste super.
  • Všetko tam je čo potrebujete

Hotely

Pobyty

Turistické informace

Historie

Turčianské Teplice patří mezi nejstarší lázeňská města Slovenska. První písemná zmínka o městě, resp. o teplých pramenech, pochází z roku 1281. V roce 1533 se Turčianské Teplice staly majetkem města Kremnice. Kremnica zpřístupnila prameny všem společenským vrstvám a začala láhně nejen využívat, ale i dále budovat a rozšiřovat.

Poloha a klima

Lázně Turčianské Teplice leží v Žilinském kraji mezi městy Martin a Banská Bystrica. Nachází se v nadmořské výšce 518 m.n.m. Rámec lázeňského města tvoří úpatí Velké Fatry, Severní svahy Kremnického pohoří a louky Lazov.

Turistické zajímavosti

V Turčianských Teplicích si na své přijdou i příznivci architektonických památek - mohou tu vidět renesanční a barokní zámeček v městské části Diviaky, gotický kostel sv. Michala v místní části Turčianský Michal nebo kapličku sv. Jana Nepomuckého z 18. století v centru města.

Okolí

Malebná krása skalnatých vrcholů, holé plochy nedalekých Lazů a severní svahy Kremnického pohoří vytvářejí překrásné okolí, plné možností poznávání přírody a jejích krás. Blízké okolí města je velkým lákadlem i pro rybáře a myslivce. Poskytuje totiž čisté potoky s množstvím ryb a okolní lesy množství zvěře. Nedaleko města leží vesnička Budiš, v níž vyvěrá pramen známé miinerální vody stejnojmenného názvu.

Přírodní léčivé zdroje

Termální minerální léčivá voda, která má prokazatelně léčivé účinky díky vysokému obsahu vápníku, hořčíku a fluoru s teplotou od 38 ° C do 47 ° C a obsahem minerálních látek v 1 litru je 1524 mg / l.

Často kladené otázky

Jaké jsou ceny pobytových balíčků v destinaci Lázně Turčianske Teplice?

Pro jednotlivé typy pobytů jsou ceny (vyčíslené na osobu/noc) následující Relaxační a Wellness od 1348 Kč, Seniorské od 1280 Kč, Léčebné od 1280 Kč, Lázeňské a Ozdravné od 1280 Kč, Pro rodiny s dětmi od 1348 Kč, Sezónní a Velikonoční od 1348 Kč.... Podívej se na nabídku pobytů v Turčianskych Teplicích.

Které hotely v Lázních Turčianske Teplice nabízejí akční pobyty a slevy?

Akční pobyty nabízejí následující hotely: Royal Palace*****, Aqua**, Veľká Fatra****. Podívej se na ceny akčních pobytů v Lázních Turčianske Teplice.

Které hotely v v Lázních Turčianske Teplice jsou s bazénem?

Vnitřní bazén je k dispozici například v zařízení Veľká Fatra****, venkovní bazén v hotelu Veľká Fatra****. Podívej se na naše porovnání hotelů v v Turčianskych Teplicích.

Které hotely v Lázních Turčianske Teplice jsou vhodné pro rodiny s dětmi?

Služby pro rodiny s dětmi nabízí například Royal Palace*****, Veľká Fatra****. Podívej se na seznam pobytů v těchto hotelích.

Hotely

  • Maximálna spokojnosťpokojnosť
  • Som 78 ročný,spokojný s pobytom
  • V mojom prípade niet čo kritizovať. Boli ste super.
  • Všetko tam je čo potrebujete
Rezervační středisko 511 444 401
511 444 401

Zavolejte!, Rádi poradíme.