Aquapark Liberec

Liberec je největší město severních Čech. Město a celý kraj je skutečným rájem turistů: Jizerské hory, unikátní hotel a rozhledna Ještěd, galerie, divadlo, zámek Sychrov, botanická zahrada nebo nejstarší zoologická zahrada v Česku. Liberec nabízí i mnoho architektonických památek.

Hotely

Pobyty

Turistické informace

Historie

Malá osada Liberec, o níž byly zaregistrovány první zmínky v roce 1352, se během 15. a v první polovině 16. století postupně měnila na poddanské městečko, což písemně potvrdil v roce 1577 císař Rudolf II. Na konci 16. století díky mimořádné stavební aktivitě vznikly první kamenné stavby, které na dlouhou dobu určily charakteristický ráz města.

Poloha a klima

Severočeské bývalé okresní město Liberec leží v liberecké kotlině mezi Ještědským hřbetem a Jizerskými horami.

Turistické zajímavosti

Nejvýznamnějšími budovami Liberce jsou novorenesanční radnice, zámek, botanická a zoologická zahrada a především vysílač Ještěd na stejnojmenné hoře, který je dnes symbolem města. Nejstaršími zachovanými stavbami v Liberci jsou měšťanské Valdštejnské domy ve Větrné uličce, pocházející z let 1678 - 1681.

Okolí

V okolí města Liberec se nacházejí Bozkovské dolomitové jeskyně, které jsou jedinými zpřístupněnými jeskyněmi na severu Čech.

Často kladené otázky

Které hotely v Liberec jsou vhodné pro rodiny s dětmi?

Služby pro rodiny s dětmi nabízí například Babylon****. Podívej se na seznam pobytů v těchto hotelích.

Hotely

Rezervační středisko 511 444 401
511 444 401

Zavolejte!, Rádi poradíme.