Lázně Teplice

Lázně Teplice v Čechách patří k lázním s nejdelší tradicí a pro svou honosnost a mezinárodní prestiž byly nazývány "malou Paříží".  Zdejší termální prameny byly využívány již od 12. století a právě rozvoj lázeňství umožnil přerod původně neznámého města Teplice ve významné středisko. Město bylo díky své neopakovatelné atmosféře a léčivým pramenům vždy navštěvováno mnohými slavnými panovníky, diplomaty, umělci a velikány své doby. Dnes město plné zeleně a fontán žije bohatým kulturním a společenským životem.

Hotely

Pobyty

Turistické informace

Historie

První zmínky o léčebných pramenech jsou již z 8.století. Archeologické nálezy z římských dob však svědčí o jejich využívání již na přelomu letopočtu. Od objevu prvního horkého pramene v roce 762 až po zahájení současné lázeňské sezóny v květnu 2004 prošly Teplice mnoha bouřlivými i pozvolnými změnami, na vrcholu slávy byly na přelomu 19. a 20 století a dnes opět rozkvétají do krásy.

Poloha a klima

Lázeňské město Teplice se nachází  nedaleko hranic se SRN a od hlavního města Prahy je vzdáleno 90 km Je  usazené do malebné podkrušnohorské krajiny leží v nadmořské výšce 220 m a  je obklopeno shluky kopců vzniklých pradávnou vulkanickou činností.

Turistické zajímavosti

Lázně Teplice bylo pro svou honosnost nazývané i malým Paříží. Město díky léčivým pramenům navštěvovali slavní panovníci, diplomaté, umělci a velikáni.

Okolí

Teplice se proto mohou pochlubit množstvím zajímavých památek - zámek vznikl v 16.století na zbytcích staršího románského kláštera, zámecké náměstí se sochařským skvostem morového sloupu od Matyáše B. Brauna ze datuje do roku 1718, zámecký park v anglickém stylu pochází rovněž z 18. století. Ve městě samotném se nachází několik významných kostelů a okolí Teplic nabízí ke shlédnutí další kláštery, kostely, zámečky apod.

Přírodní léčivé zdroje

Přírodní léčivý zdroj PRAVŘÍDLO je středně mineralizovaná minerální voda hydrogenuhličitan-sírano-sodného typu. Voda má zvýšený obsah fluoridu, je termální a hypotonická. Teplota pramene je 38,5 °, celková mineralizace je 1026 mg / l.mají však ještě jeden přírodní zdroj. Je jím zdroj hyne, který také produkuje středně mineralizovanou minerální vodu hydrogenuhličitan-sírano-sodného typu. Její teplota je však o něco vyšší - 44,5 ° C a její celková mineralizace je 1319 mg / l.

Teplice se specializují především na léčbu onemocnění pohybového ústrojí, cévních, nervových onemocnění a duševních poruch. Z pohybových onemocnění se zde nejčastěji léčí poruchy pohybového aparátu degenerativního původu, vertebrogenní syndromy, onemocnění svalů, vazů, stavy po úrazech a operacích pohybového ústrojí, vrozené ortopedické vady, skoliózy nebo i juvenilní chronická artritida. Lázně Teplice pomáhají i při léčbě cévních onemocnění jako např. choroby periferních cév, stavy po zánětech žil a chronického lymfatického otoku, stavy po operacích cévního systému, profesionální vazoneurózy a hypertenzní choroba I. - III. stupně. Léčí se i stavy po mozkových příhodách, stavy po operacích páteře a mozku, skleróza, vrozená obrna nebo i dětská mozková obrna.

Hlavním zdrojem léčebných procedur jsou vzácné přírodní prameny s teplotou vody až 39 ° C. K tradičním léčbám lze zařadit masážní střiky, uhličité termální koupele, rehabilitační tělocvik a elektroléčba.

Často kladené otázky

Jaké jsou ceny pobytových balíčků v destinaci Lázně Teplice?

Pro jednotlivé typy pobytů jsou ceny (vyčíslené na osobu/noc) následující Léčebné od 1500 Kč, Lázeňské a Ozdravné od 1500 Kč, Seniorské od 1500 Kč, Relaxační a Wellness od 1875 Kč. Podívej se na nabídku pobytů v Teplicích.

Hotely

Rezervační středisko 511 444 401
511 444 401

Zavolejte!, Rádi poradíme.