Lázně Konstantinovy Lázně

Konstantinovy Lázně se staly výchovným centrem životního stylu pacientů postižených kardiovaskulárními chorobami. Cílem lázní je udržení a další prohlubování tradiční pověsti menších lázní v nádherném a tichém prostředí.
  • Informační středisko je perfektní, doporučuji restauraci Krkovička, penzion Pohoda, hotel...

Hotely

Pobyty

Turistické informace

Historie

Historii obce Konstantinovy Lázně můžeme sledovat již od 16. století, kdy se v písemných dokladech objevuje zmínka o sirnatém prameni zvaném lidově "smraďoch" právě pro svůj vysoký obsah sirovodíku. První lázeňskou budovou s pěti lázeňskými kabinami a 22 pokoji postavili v roce 1803 u sirnatého pramene na místě dnešních Starých Lázní sedláci z nedaleké Nové Vsi. Roku 1837 lázně koupil majitel okolního panství kníže Konstantin z Lövensteinu, po kterém dnes nesou Konstantinovy Lázně svoje jméno (do roku 1900 se nazývaly Nová Ves - lázně). V této době se zde s velkým úspěchem léčila padoucnice pomocí slatinných zábalů z místních zdrojů. Roku 1872 prodává rod Löwensteinů lázně plzeňské společnosti, kterou vede JUDr. Pankraz. O tři roky později uprostřed nově založeného parku 2 km od původních lázní byla ukončena výstavba nové lázeňské budovy, dnešního lázeňského domu Prusík. Proti ní na malém návrší byla vystavěna kaple Panny Marie Lourdské a na obvodu lázeňského parku začala vyrůstat nová obec.Pět léčivých minerálních pramenů, které byly od roku 1874 jímány v místě dnešního Prusíkova pitného pavilónu, bylo pojmenováno Karlův, Žofiin, Františkův, Giselin a Skalní.

Poloha a klima

Obec Konstantinovy Lázně naleznete 35 km západně od Plzně, směrem na Karlovy Vary v průměrné nadmořské výšce 520 m v jedné z ekologicky nejčistší oblasti Čech.

Turistické zajímavosti

NAUČNÁ STEZKA HRADIŠŤSKÝ VRCH
Začátek trasy se nachází v Konstantinových Lázních u požární nádrže. Obsahuje celkem 6 zastavení s informačními tabulemi. Po okružní trase dlouhé 5,5 km vás provede zelená značka. Nejvyšší bod stezky se nachází ve výšce 631 m n.m.
NAUČNÁ STEZKA KE STUDÁNCE LÁSKY
Naučná stezka v délce 7,5 km je obousměrná. Začíná (200m od vlakového nádraží) i končí (u požární nádrže) v Konstantinových Lázních. Vede nenáročným terénem po udržovaných trasách s turistickým značením. Na trase je celkem 6 informačních tabulí s odpočinkovými místy, dva upravené vývěry minerální vody s možností s možností ochutnávky.
Bezdružice, zámek Bezdružice
Dominantou obce nepřehlédnutelnou z širokého okolí je bezdružický zámek. Od května 2004 se stal turisticky atraktivním místem, neboť zámek byl otevřen veřejnosti a nalezneme zde ve světě ojedinělou expozici předních sklářských výtvarníků a unikátní dílo sklářského výtvarníka Jaromíra Rybáka.
Gutštejn
Romantická zřícenina gotického hradu Gutštejna leží na skále nad potokem Hadovkou asi 5 km jihovýchodně od Konstantinových Lázní v zalesněném údolí nad levým břehem potoka Hadovky.

Okolí

Konstantinovy Lázně právem náleží k významným místům Plzeňského kraje, který se může pyšnit jedinou lázeňskou oázou na svém území, perlou zasazenou do půvabné, klidné o mnohdy civilizací ještě nedotčené krajiny prosycené vývěry minerálních kyselek. Nalezneme zde řadu historických památek a zajímavých míst, které nám dovolí sledovat stopu člověka od pravěku přes středověk až po současnost.

Přírodní léčivé zdroje

Hlavní léčebné metody v Konstantinových Lázních jsou založeny na využití přírodních léčivých zdrojů - minerální uhličité vody. Pramen přírodní železnaté hydrogenuhličitanové sodnohořečnaté hypotonické kyselky z hloubky 40 m má vydatnost 120 - 150 l za minutu při teplotě 9,1 o C a má nejvyšší obsah oxidu uhličitého v celé České republice.

Hotely

  • Informační středisko je perfektní, doporučuji restauraci Krkovička, penzion Pohoda, hotel Jitřenka - tam všude bylo jídlo vynikající, velký výběr - na rozdíl od hotelu Jirásek
Rezervační středisko 511 444 401
511 444 401

Zavolejte!, Rádi poradíme.