Aquapark Poprad

Poprad je jedním z významných hospodářských a kulturních center Spiše. Je obklopen překrásnou přírodou Tater, historickými osadami a místy, ale i středisky zimních sportů a letní turistiky. Poprad je třetím největším městem východního Slovenska, má i vlastní letiště a v známém aquaparku Aquacity Poprad nabízí výborné podmínky pro relax.

Hotely

Pobyty

Turistické informace

Historie

V malebném podhůří Vysokých Tater se od roku 1946 začaly psát dějiny tzv. velkého Popradu, který se do povědomí obyvatel Slovenska, ale i do povědomí mezinárodní pospolitosti zapsal jako brána do nejmenších evropských velehor.

Poloha a klima

Město Poprad leží v široké stejnojmenné, vysoko položené kotlině na obou stranách řeky Poprad. Na sever od města se rozprostírá masiv Vysokých a Belianských Tater, na východ Levočské pohoří, na jih nízká pahorkatina Kozích hřbetů a na západ pahorkatina Štrbského rozvodí. Poprad patří do mírně teplé oblasti s průměrným počtem letních dní v roce. Klima Popradu je do velké míry ovlivněna sousedním regionem Vysokých Tater, který patří do chladné klimatické oblasti.

Turistické zajímavosti

Nejvýznamnější památkou v Popradu je centrum Spišské Soboty. Největší památkou je kostel sv. Juraje s pěti pozdně gotickými křídlovými oltáři a hlavním oltářem od Mistra Pavla z Levoče. V centru Popradu je ranogotický kostel sv. Egídia s nejstarším vyobrazením Tater.

Okolí

Město Poprad a jeho okolí poskytuje každému návštěvníkovi jedinečnou příležitost k objevování přírodních, historických a kulturních vzácností. Ať už se vydáte na kteroukoliv světovou stranu od Popradu, své brány vám budou otvírat národní parky: TANAP, Národní park Nízké Tatry s majestátní Kráľovou hoľou, Národní park Slovenský ráj nebo Pieninský národní park.

Často kladené otázky

Které hotely v Aquaparku Poprad jsou vhodné pro rodiny s dětmi?

Služby pro rodiny s dětmi nabízí například Mountain View****, Aquacity Seasons****. Podívej se na seznam pobytů v těchto hotelích.

Jaké jsou ceny pobytových balíčků v destinaci Aquapark Poprad?

Pro jednotlivé typy pobytů jsou ceny (vyčíslené na osobu/noc) následující Pro rodiny s dětmi od 1980.56 Kč, Relaxační a Wellness od 1980.56 Kč, Sezónní a Velikonoční od 1980.56 Kč. Podívej se na nabídku pobytů v Popradě.

Hotely

Rezervační středisko 511 444 401
511 444 401

Zavolejte nám, rádi poradíme