Aquapark Alsópáhok

Obec Alsópáhok se nachází jižně od města Hévíz. Léčebné lázně, oblast jedinečných vodních a minerálních zdrojů Maďarska, nabízejí komfort, zotavovací a osvěžující kúry, terapie pro všechny věkové kategorie. V nádherných přírodních scenériích si přijdou na své i milovníci jezdectví a rybolovu.

Hotely

Pobyty

Turistické informace

Historie

První písemná zmínka pochází z roku 1259, kde se město vzpomíná pod názvem Paah. Historii obce asi nejvíc zatížila nadvláda Turků v 16. a 17. století. Vysoké daně a nelidské zacházení přinutilo množství obyvatel opustit své domovy. Ke konci turecké nadvlády žilo v obci jen 396 lidí. Po revoluce v roce 1848 se ale situace výrazně zlepšila. Populace se během pár let víc než zdvojnásobila. Rozvoj cestovního ruchu v nedalekém městě Hévíz měl velký vliv i na Alsópáhok. Většina budov je kompletně zrekonstruovaná, aby se co nejvíce přibližovala západoevropskému standardu. Díky tomu dnes obec patří k velmi oblíbeným letoviskům Maďarska.

Poloha a klima

Alsópahok leží v klidném venkovském prostředí necelé 4 km od lázní Hévíz a 9 km od jezera Malý Balaton. Klima se podobá klimatu středomořskému s velmi teplými a suchými léty a poměrně chladnými zimami.

Turistické zajímavosti

Obec Alsópáhok patří mezi nejmalebnější obce v Maďarsku. Je protkaná spoustou stezek a cest určených k cykloturistice, pěší turistice i nordic walking. Nádherným výhledem se můžete potěšit při návštěvě 4 km dlouhé hranice vinic a vinných sklípků.

Okolí

Obec Alsópáhok nabízí překrásné prostředí a jedinečné přírodní krásy v jejím okolí. Je východiskem pro mnohé další skvělé turistické možnosti. Na návštěvníky čekají populární lázně Heviz, Keszthely i Malý Balaton vzdálený jen 9 km ode obce.

Přírodní léčivé zdroje

Kolping Hotel Spa & Family Resort **** disponuje vlastním termálním pramenům a vlastním terapeutickým oddělením, kde návštěvníkům kromě tradičních léčebných procedur nabízejí i nejmodernější fyzikoterapeutické procedury.
Už od otevření hotelu používají vlastní vodu na balneoterapii, tak objevili i její příznivé účinky. V létě roku 2006 s 62 dobrovolníky začalo testování. Dobrovolníkům, kteří trpěli bolestmi páteře a kolenního kloubu, po třítýdenní kúře se ve většině případů trvalo zlepšil stav. Následně prohlásili vodu za léčivou.
Léčivá voda z pramene Mihály vyvěrá z hloubky 324 m. Na povrch přichází jako 34 stupňová. Ve větším množství obsahuje vápník, hořčík a hydrogen-uhličitany, fluorid, sulfid a malé množství sodíku. Podle vyšetření léčivá voda skvěle léčí všechny formy onemocnění pohybového ústrojí kromě akutních a chronických zánětů. Dobře působí na následnou péči po nehodách nebo po operaci, při osteoporóze a na revmatická onemocnění. Pro dámy má vynikající účinky při zmírnění stížností v menopauze. Složení vody umožňuje, že se dá použít i jako pitná kúra pro protizánětlivé působení využívaje mírně projímavé účinky.
V léčebném centru Hotelu Kolping pracují kvalifikovaní lékaři, terapeuti a maséři. Nabízejí následující terapie: biomagnetická terapie, sedací koupele, masáže, bahenní a různé jiné zábaly, parafango, laserová terapie apod.

Často kladené otázky

Které hotely v v Aquaparku Alsópáhoku jsou s bazénem?

Vnitřní bazén je k dispozici například v zařízení {list_accomm_accomm_name_indoor_swimming_pool}, venkovní bazén v hotelu {list_accomm_accomm_name_outdoor_swimming_pool}. Podívej se na naše porovnání hotelů v v Alsópáhoku.

Hotely

Rezervační středisko 511 444 401
511 444 401

Zavolejte nám, rádi poradíme