Termální koupaliště Mosonmagyaróvár

Město Mosonmagyaróvár a jeho okolí je velmi bohaté na kulturális pamětihodnosti.

Hotely

Pobyty

Turistické informace

Historie

Historie města Mosonmagyaróvár sahá do dob římské doby, kdy Římané osídlili zdejší úrodnou zem a pro obranu vybudovali vojenský tábor pod Ad Flexum. V roce 1271 český král Otakar zničil opevnění a roli ochránce přebral hrad Ovar. Ze čtyř rohových věží budovy hradu jsou zachovány pouze dvě. Při přestavbě v r. 1810 dvě věže se staly součástí budovy. Univerzitu ve městě založil sasko - techenský princ Albert Kazimír, zeť Marie Terezie. Na nádvoří stojí busta rakouského básníka Nikolause Lenaua a kamenná lavice. Z hradu vede most nad Mlynským kanálem, který byl vybudován jako obranná zeď. Za dob Habsburků v letech 1763 až 1945 se Mosonmagyaróvár zásluhou rozvoj obchodu stává veikoobcí. Z tohoto období pochází krásný zámeček korunních princů Habsburků. Zámeček stojí na náměstí Deák, jejíž ozdobou je socha sv. Jana Nepomuckého s třemi postavami, postavená v roce 1744.

Poloha a klima

Mosonmagyaróvár leží u soutoku mošonsko Dunaje a řeky Lajta, 15 km od rakouských a slovenské hranic, při dálnici M1. Od Bratislavy je město vzdáleno pouhých 30 km. Návštěvníky tohoto městečka vítají klikaté uličky historického centra, slavný hrad / Ovar /, promenády na břehu řeky Lajta, malebné náměstí a historické památky.

Turistické zajímavosti

Atraktivitou pro turisty i ojedinělý vodní svět Szigetköz, močálů a břehy Dunaje a Lajty a kulturní památky. Město je jedním ze 16-ti historických měst Maďarska. Hrad Ovar byl postaven v 13. století na místo římských ostatků. Později, v 17. století byl přestavěn v barokem stylu a nabyl tvar nepravidelného obdélníku. Zde dostala své místo. Zemědělská univerzita - ve městě ji založil sasko - techenský princ Albert Kazimír zeť Marie Terezie. V budově se nachází muzeum s výstavami. Na nádvoří stojí busta rakouského básníka Nikolause Lenaua a kamenná lavice. Z hradu vede most nad Mlynský kanálem, který byl vybudován jako obranný zeď. Ze čtyř rohových věží budovy hradu jsou zachovány pouze dvě. Při přestavbě v r. 1810 se dvě věže staly součástí budovy.

Okolí

Termální koupaliště Lipót - Lipót se nachází mezi Mosonmagyaróvár a městem Győr, v bezprostřední blízkosti rakouské a slovenské hranice, vedle Dunaje v Szigetköz, v zemi, která je velmi bohatá na přírodní hodnoty. Lázně mají šest venkovních bazénů, jeden bazén pro kojence, jeden pro děti, jeden 33 metrový plavecký bazén, 2 sedací bazény s léčivou vodou, na hosty čeká i zážitkový bazén na ploše téměř 600 m2, toto vše ve velmi příjemném, přírodním prostředí.

Přírodní léčivé zdroje

Město Mosonmagyaróvár je oblíbenou turistickou destinací díky termálním a léčebným lázním, minerální voda se úspěšně využívá k léčbě onemocnění pohybového ústrojí, chronických onemocnění dýchacích cest a jako pitná kúra při žaludečních a střevních potížích. Podle odborné literatury léčivá voda místních lázní patří mezi 5 nejúčinnějších v Evropě.

Často kladené otázky

Které hotely v v Mosonmagyaróváru jsou s bazénem?

Vnitřní bazén je k dispozici například v zařízení Thermal Hotel Superior***, Termal Aqua***, venkovní bazén v hotelu Aquasol Resort****. Podívej se na naše porovnání hotelů v v Mosonmagyaróváru.

Hotely

Rezervační středisko 511 444 401
511 444 401

Zavolejte!, Rádi poradíme.