Termální koupaliště Lipót

Lipót je samostatnou obcí uprostřed Szigetközu, na pravém břehu Dunaje. Obec láká návštěvníky zejména nově otevřeným nejmodernějším termálním koupalištěm v celém Maďarsku. Pozoruhodností obce je kostel Sv. Klementa I., ale i mrtvé rameno Dunaje, které se stalo rájem pro vodní ptactvo.

Hotely

Pobyty

Turistické informace

Historie

První písemná zmínka o obci pochází z roku 1216. Název obce pochází ze jména jejího prvního vlastníka, kterým byl Lipóldt. Povodeň v roce 1954 zničila podstatnou část města, a tak bylo nutno město znova vybudovat. Významný zvrat nastal v roce 1968, kdy zde byl objeven termální pramen. Vyvěrající kvalitní a horká termální voda spolu s přírodními podmínkami dala podnět k vyššímu stupni rozvoje města.

Poloha a klima

Lipót se nachází v severozápadní části Maďarska v blízkosti hlavního toku Dunaje. Je vzdálený 30 km od rakouské a 36 km od slovenské hranice.

Turistické zajímavosti

Na okolní rovině jsou ideální podmínky pro jízdu na kole a na koni. Dunajská ramena zase nabízejí příležitost k využití vodních sportů nebo rybaření.

Okolí

Chráněné barokní budovy, úzké uličky a působivé dřevěné mosty najdete v nedalekém městě Mosonmagyaróvár.

Přírodní léčivé zdroje

Termální a zážitkové lázně Lipót se nacházejí v srdci území tzv. Meziostrovní (území ohraničené Dunajem a mošonsko Dunajem), z technického i estetického hlediska patří k nejmodernějším lázním Maďarska. Leží na severozápadě Zadunají regionu, 18 km od města Mosonmagyaróvár, 28 km od města Győr, 30 km od rakouského a 36 km od slovenského hraničního přechodu.

Termální voda s teplotou 65 ° C vyvěrá z hloubky 2200 m. Je alkalicko-uhlovodíkového charakteru s obsahem jodid iontů. Je vhodná na léčení pohybového ústrojí, revmatických a zánětlivých potíží. Voda zdroje č. K-7 I. v roce 2004 byla oficiálně prohlášena za léčivou vodu.

Často kladené otázky

Které hotely v Lipóte jsou vhodné pro rodiny s dětmi?

Služby pro rodiny s dětmi nabízí například Orchidea****. Podívej se na seznam pobytů v těchto hotelích.

Které hotely v v Lipóte jsou s bazénem?

Vnitřní bazén je k dispozici například v zařízení Orchidea****, venkovní bazén v hotelu Orchidea****. Podívej se na naše porovnání hotelů v v Lipóte.

Hotely

Rezervační středisko 511 444 401
511 444 401

Zavolejte!, Rádi poradíme.