Lázně Zalakaros

Zalakaros je příjemné lázeňské městečko ležící na jihozápadě Maďarska. Termální lázně Zalakaros jsou jedním z nejnovějších lázeňských středisek a jejich 85-99 °C horké prameny poskytují léčivou vodu jódového a brómového charakteru. Tyto prameny nadto mají ze všech maďarských lázeňských vod nejvyšší obsah flóru.

Hotely

Pobyty

Turistické informace

Historie

Vzhledem k tomu, že lázně Zalakaros patří v Maďarsku k jedněm z nejmladších, jejich historie se začala psát až v roce 1962. Nejteplejší prameny byly na konci tohoto roku objeveny úplně náhodou. Místo oleje a uhlovodíků, kvůli nimž byly vykonány zkušební vrty, byla objevena voda o teplotě 96 °C, která vyvěrala z hloubky 2000 m. Po ukončení chemické analýzy a prozkoumání léčivých účinků vyvěrající vody byly v Zalakarosu vybudovány termální lázně. Stalo se tak tři roky po objevení pramene. Od té doby jsou lázně neustále upravovány a vylepšovány, aby uspokojili i nejnáročnějšího návštěvníka.

Poloha a klima

Malé městečko Zalakaros se svými bezmála 2000 obyvateli se nachází v jihozápadní části Maďarska, asi 40 km od Balatonu. Klima je kontinentální s vlivem Atlantiku a Středozemního moře.

Turistické zajímavosti

Zalakaros je turisticky atraktivní město hlavně díky nádherné okolní přírodě a také díky chutnému vínu. Je oblíbenou destinací pro vyznavače cykloturistiky, rybolovu nebo jízdy na koni.

Okolí

Mimořádným zážitkem pro kteréhokoliv návštěvníka Zalakarosu se nepochybně stane návštěva jen 30 km vzdáleného barokního zámku Festetics. Pro milovníky zvířat bude určitě zajímavým lákadlem bůvolí rezervace Kápolpuszti, kde na naučné stezce dlouhé půl druhého kilometru, můžete sledovat zvyky a chování těchto zvířat.

Přírodní léčivé zdroje

Díky množství a složení je Zalakarošská léčivá voda, která vyvěrá z hloubky více než 2500 metrů a dosahuje teploty 96 C °, jednou z nejvýznamnějších léčivých vod. Na základě složení je to léčivá voda alkalicko-chloridová, kyselino karbonátová, ve které společná přítomnost jódu, bromu, sirovodíku a flóru vytváří jedinečné složení, vyskytující se v Evropě jen zřídka. Kromě zmíněných prvků mezi hlavní složky léčivé vody patří draslík, sodík, hořčík, železo, mangan, kyselina hydrogenboritá, kyselina dihydrogenkremičitá, volná kyselina uhličitá.

Často kladené otázky

Které hotely v Lázních Zalakros nabízejí akční pobyty a slevy?

Akční pobyty nabízejí následující hotely: Aquatherm***. Podívej se na ceny akčních pobytů v Lázních Zalakros.

Které hotely v Lázních Zalakros jsou vhodné pro rodiny s dětmi?

Služby pro rodiny s dětmi nabízí například Aquatherm***, MenDan Magic Spa & Wellness Hotel****, Karos Spa****. Podívej se na seznam pobytů v těchto hotelích.

Které hotely v v Lázních Zalakros jsou s bazénem?

Vnitřní bazén je k dispozici například v zařízení Aquatherm***, MenDan Magic Spa & Wellness Hotel****, Karos Spa****, venkovní bazén v hotelu Aquatherm***, Karos Spa****. Podívej se na naše porovnání hotelů v v Zalakarosu.

Hotely

Rezervační středisko 511 444 401
511 444 401

Zavolejte!, Rádi poradíme.