Lázně Sárvár

Sárvár je příjemné malé městečko, bohaté na historické památky a turistické pozoruhodnosti. Nachází se v západní části země. Město je známé novými léčebnými lázněmi a wellness centrem, které nabízejí perfektní oddech s léčebnými procedurami a wellness službami na vysoké úrovni.

Hotely

Pobyty

Turistické informace

Historie

Sárvár byl důležitou křižovatkou vojenských cest už v antice. Důkazem jeho strategické úlohy je skutečnost, že už před tisíci lety se mohlo pyšnit pevností, a od 16. století byla tato oblast významným střediskem učenosti a kultury. Právě tady byla vytištěna první kniha v maďarském jazyce.

Poloha a klima

Sárvár se nachází v západní části Maďarska ve Vašské župě na břehu řeky Rába.

Turistické zajímavosti

Turisticky zajímavým je určitě hrad Nádasdy-vár, vybudovaný ve středověku. Bílá věž se vstupní branou, obloukový most a do nepravidelného pětiúhelníka tvarované vnitřní nádvoří charakterizují renesanční hradní zámek, kdysi obklopený vodním příkopem a dnes platanovým parkem. V přilehlém arboretu se na ploše 10 ha nachází mnoho vzácných rostlin.

Okolí

Okolí nabízí možnosti cykloturistiky, rybaření, lovu a jízdy na koních. Na hranicích města teče řeka Rába, která nabízí ideální možnosti k vodním túrám. Z města Sárvár je možné se pohodlně dostat do středověkých míst jako Sopron nebo Kőszeg a k ruinám z období Římské říše v Szombathely, a také k největšímu středoevropskému jezeru, Balatonu.

Přírodní léčivé zdroje

Už desítky let tyto léčivé vody pomáhají při onemocněních jako například při poruchách pohybového ústrojí (revma, chronická zánětlivá onemocnění, artritida, artróza, sondylosis, spondylitis, diskopatie, posun obratlových plotének), při zlomeninách, nebo při sportovních úrazech. Odpařený solný roztok z termální vody se navíc používá při léčbě astmatu a onemocnění horních cest dýchacích, sůl se používá také jako přísada do koupele při léčbě gynekologických a kožních onemocněních.

Často kladené otázky

Které hotely v v Lázních Sarvár jsou s bazénem?

Vnitřní bazén je k dispozici například v zařízení Park Inn****, Thermal Sárvár Ensana Health Spa Hotel ****, venkovní bazén v hotelu Park Inn****, Thermal Sárvár Ensana Health Spa Hotel ****. Podívej se na naše porovnání hotelů v v Sárváru.

Hotely

Rezervační středisko 511 444 401
511 444 401

Zavolejte!, Rádi poradíme.