Eger

Město Eger je dobře známo jako lázeňské středisko a turistické centrum, které nabízí širokou paletu zajímavostí, např. středověký hrad, turecké památky, baziliku, barokní budovy a kostely.... Lázeňské procedury jsou vhodné k léčení chronického pocení, poruch pohybového ústrojí a revmatismu.

Hotely

Pobyty

Turistické informace

Historie

První záznamy o jeho léčivých pramenech se datují do roku 1488. Období mezi 14. a 16. stoletím bylo věkem největší prosperity města. V té doby se totiž začalo stávat důležitým vinařství, pro které je město ještě i dnes slavné.

Poloha a klima

Město Eger leží na severu Maďarska mezi pohořím Mátra a vrchovinou Bükku. 

Turistické zajímavosti

Eger nabízí svým návštěvníkům širokou paletu zajímavostí: za návštěvu stojí středověký hrad, turecké památky, bazilika, barokní budovy a kostely. Gurmáni mohou objevovat chutě místních jídel v nekonečné řadě malých restaurací hluboko pod kopcem, v několika kilometrovém zástupu vinných sklípků, táhnoucích se pod městem, kde na svazích zraje slavné egerské víno (včetně Býčí krve).

Okolí

K zajímavostem okolí Egeru určitě patří návštěva Szarvaskő, úzkého údolí řeky Eger a návštěva Szilásvárad, kde se nachází stáj maďarských lipicánů.

Přírodní léčivé zdroje

Minerální voda, která pacienty léčí již více než 6. století, unikátní složení. Bazény v lázních jsou napájeny dvěma prameny, oba mají jiné složení a účinky. Z jednoho pramene pochází sirné termální voda a z druhého radonová. V důsledku vysokého rádiového vyzařování se totiž tato voda řadí do skupiny radioaktivních termálních vod, které jsou vhodné pro léčení chronického pocení, poruch pohybového ústrojí a revmatismu a také na pooperační terapie. Kromě jiných prvků je v této hydrogenuhličitanová vodě nejvíce zastoupený hořčík a vápník.

Mapa

Mapa Eger

Destinace v okolí

Hotely

Rezervační středisko 511 444 401
511 444 401

Zavolejte!, Rádi poradíme.