Lázně Hajdúszoboszló

Lázeňské město Hajdúszoboszló díky své léčivé vodě dostalo přívlastek "Mekka revmatiků". Toto místo je vhodné k léčbě hned několika skupin onemocnění. Kromě léčebných procedur se tu nachází i písečná pláž a bazén s umělým vlnobitím a pirátskou lodí.

Hotely

Pobyty

Turistické informace

Historie

Hajdúszoboszló jako město během své existence utrpělo mnoho ran. Vpády Turků a Tatarů, ale i černý mor vyčerpali a unavily obyvatele. Velký obrat k lepšímu nastal až v roce 1926, kdy z hlubin země vyvřela termální voda.

Poloha a klima

Mesto Hajdúszoboszló leží v oblasti Dél-Hajdúság. Tato oblast je v nadmořské výšce 88 až 100 m. Podnebí této oblasti je mírně teplé a suché. Hajdúszoboszló patří mezi nejslunečnější části Maďarska, je tu celkem 2000 slunečných hodin ročně.

Turistické zajímavosti

Krytá plovárna čeká na milovníky vodních sportů, na parkovišti je možné hrát i streetball. Pro milovníky tenisu jsou k dispozici teniskové kurty.

Okolí

Město Hajdúszoboszló leží v národním parku Hajdúság. V rámci výletů se doporučuje navštívit město Debrecín - každý rok 20. srpna se tu pořádá karneval květů, které obdivují statisíce návštěvníků, nebo město Tokaj, kde lze ochutnat výborná lahodná vína tohoto kraje.

Přírodní léčivé zdroje

Hlavním léčivým zdrojem je termální voda. Dosahuje teplotou až 96 ° C a je zbarvena do hněda. Zapříčiňují to složky asfaltu a jódu. Kromě toho voda obsahuje velké množství soli, bromu, fluoridů, železa, jakož i několik rozpustných minerálních látek. Termální voda pomáhá při léčbě několika onemocnění.Léčivá voda se dokonce plní do lahví, pro pitnou kúru.

Termální voda pomáhá při léčbě několika onemocnění. Lázně Hajdúszoboszló se považují za "Mekku revmatiků". Léčí se zde zejména nemoci pohybového ústrojí, bolesti pánve, chronické záněty onemocnění páteře, úbytek vápníku v kostech, problémy s klouby, záněty a voda a procedury pomáhají i při rehabilitacích po úrazech. Kromě toho je voda vhodná i při speciálních indikacích jako např. neplodnost, chronické nervové bolesti a záněty, doléčení Heine-Medinovej nemoci, náhlých cévních příhod, ochromení po mozkových zákrocích, chronické ekzémy, loupání kůže, ...

Mapa

Mapa Hajdúszoboszló

Destinace v okolí

Často kladené otázky

Které hotely v v Lázních Hajdúszoboszló jsou s bazénem?

Vnitřní bazén je k dispozici například v zařízení {list_accomm_accomm_name_indoor_swimming_pool}, venkovní bazén v hotelu {list_accomm_accomm_name_outdoor_swimming_pool}. Podívej se na naše porovnání hotelů v v Hajdúszoboszló.

Hotely

Rezervační středisko 511 444 401
511 444 401

Zavolejte!, Rádi poradíme.