Lázně Lednice

Lázně Lednice se nacházejí v turisticko zajímavém Lednicko-Valtickém areálu, který byl v roce 1996 zapsán na seznam světového kulturního dědictví UNESCO.

Hotely

Pobyty

Turistické informace

Historie

V roce 1949 se Lednice stala součástí nové vzniklého politického okresu Břeclav, kam patří pochopitelně dodnes. V průběhu nedávných let došlo ještě k jedné významné správní změně, neboť v roce 1966 byla k Lednici připojena obec Nejdek a byla s ní spojena v jednu sídelně správní jednotku.

Fara v Lednici existovala už na počátku 15. století a farář je uváděn v nejstarším liechtensteinskému urbáři z roku 1414. V průběhu 16. století zde však převládli protestanti a jsou tu uváděni i čeští bratří. Na počátku 17. století ovšem byla díky tlaku Karla z Liechtensteina katolická fara obnovena. Dnes je farní úřad součástí děkanství břeclavského.

Poloha a klima

Zámek Lednice se nachází v moravské obci Lednice na pravém břehu řeky Dyje, přibližně 12 km východně od města Mikulov.

Turistické zajímavosti

Lednický skleník patrí k jedným z najkrajších v okolí Okrem pestrej botanickej zbierky mozte idieť nádherné historické prostredie.

Lednice toy museum je pekná 45 min. prechádzka po detských izbách princovia a princezien. Na zaciatku prehliadka ŠÚ vitríny s Babík rozličných velkosti z rôznych kútov sveta.

Okolí

Břeclav je moderní město, které se zavděčí spíš mladým párům než stárnoucím historikům. Je to trochu paradox, protože Břeclav je opředena dlouhými a barvitými dějinami. Jakési sídliště kousek odsud stálo už v době Velkomoravské říše a o pár set let později tu vznikl zámek. Kdysi nádherná budova se mění v chátrající rozvalinu, do níž se širá veřejnost nedostane.

Přírodní léčivé zdroje

Před miliony let na tomto území bylo dno prehistorického moře a když během třetihorních pohybů se Morava zvedla ze dna, zůstala mořská voda uvězněna v podzemních prostorách. Základním přírodním léčivým zdrojem lednických lázní je jódovobrómová voda, která svým obsahem jódu je jedna z nejkvalitnějších svého druhu v Evropě. Svým chemickým složením připomíná silně mineralizovanou mořskou vodu. Během léčby dochází k odpařování jódu do ovzduší a mikroklima během koupele převyšuje přímořské oblasti. Z léčebného hlediska je významný právě celkový účinek, který příznivě ovlivňuje nervový, kardiovaskulární a endokrinní systém.

Mapa

Mapa Lednice

Destinace v okolí

Často kladené otázky

Které hotely v v Lázních Lednice jsou s bazénem?

Vnitřní bazén je k dispozici například v zařízení {list_accomm_accomm_name_indoor_swimming_pool}, venkovní bazén v hotelu {list_accomm_accomm_name_outdoor_swimming_pool}. Podívej se na naše porovnání hotelů v v Lednicích.

Hotely

Rezervační středisko 511 444 401
511 444 401

Zavolejte nám, rádi poradíme