Termální koupaliště Šamorín

Město Šamorín se nachází v Podunajské nížině na tzv. Žitném ostrově. Skládá se z několika městských částí: Bucuháza, Cilistov, Královianky, Mliecno a Šámot. Na březích nedaleké přehrady je štěrkovitá pláž obloukovitého tvaru. Návštěvníci, jakož i domácí mají možnost opalování i koupání. V létě láká windsurfisty dobrý vítr. Náruživí sportovci ocení ideální terén na bruslení, cyklistiku, jiní ocení dlouhé procházky podél Dunaje.

Hotely

Pobyty

Turistické informace

Historie

Dunaj, který vstupuje přes Devínskou bránu, vytváří největší vnitrozemní deltu ve Střední Evropě. Jeho hlavní tok se měnil od 17. století a město vzniklo u tehdejšího hlavního ramene. Datum založení Šamorína není známo. Podel Matěje Bela a jiných známých historiků, Šamorín dostal svůj název podle Panny Marie. Osada „Villa Sancta Maria“ je vzpomínaná v listinách poprvé v r. 1238. Pozdější pojmenování bylo Zentmária, z čehož pravděpodobně pochází dnešní název Šamorín. Symbol Panny Marie se často objevuje v symbolech Šamorína - v erbu města, na zástavě a pečeti z roku 1405.

Poloha a klima

Město Šamorín se nachází v západní části Žitného ostrova v těsné blízkosti řeky Dunaj, nedaleko hlavního města SR Bratislavy. V létě je počasí v Šamorínu příjemně teplé a sluneční, zimy jsou mírné, ale zato se silným vítrem.

Turistické zajímavosti

V Šamoríně je vybudován přívodní kanál, který zásobuje vodou elektrárnu Gabčíkovo. V části města Čilistov vede podél Dunaje mezinárodní cyklistická trasa. Na území města se dále nachází krásný lesopark POMLE, kde se pořádají různé společenské akce a zároveň slouží i pro odpočinek.

Okolí

Asi 3 km od Šamorína leží Dunaj. V důsledku intenzivního spádu vytvořil tento veletok v oblasti od Bratislavy po Gabčíkovo jedinečnou, největší ve Střední Evropě tzv. „vnitrozemní deltu“. Další atrakcí v okolí je Vodní dílo Gabčíkovo, které rozdělilo Žitný ostrov na 2 části. Dopravu mezi nimi zajišťuje přívoz.

Přírodní léčivé zdroje

V Šamoríně se nachází přírodní léčivá voda, středně mineralizovaná, hydrogenuhličitanových - chloridová, sodná, horká

indikace

děti:
infekční, cizopasní choroby, nádory, choroby žláz s vnitřní sekrecí a přeměny látek, nemoci nervové soustavy a smyslových orgánů, nemoci oběhové soustavy, onemocnění GIT-u, choroby močové soustavy, gynekologické onemocnění, nemoci soustavy svalů, kostí, spojivazranenia a otravy.
dospělí:
infekční choroby, nádory, nemoci nervové soustavy a smyslových orgánů, nemoci oběhové soustavy, nemoci močových cest, gynekologické onemocnění, nemoci soustavy, svalů, kostí, systémové choroby pojivové tkáně.

Hotely

Rezervační středisko 511 444 401
511 444 401

Zavolejte nám, rádi poradíme