Termální koupaliště Podhájska

Termální koupaliště Podhájska patří mezi nejnavštěvovanější lázeňské a turistické atrakce na Slovensku. Léčivá termální voda, jejíž účinky již pomohly mnoha lidem se v takovém složení nachází jen v této obci a má podobné účinky jako Mrtvé moře. Rekondiční-relaxační komplex slouží pro rekreaci a relaxaci návštěvníků koupaliště

Hotely

Pobyty

Turistické informace

Historie

Obec Podhájska vznikla 1. července 1960 sloučením obcí Belek a Svätuša. Název obce vystihuje i její polohu pod agátovým a dubovými háji. Do té doby vystupovaly jako samostatné jednotky, vyvíjely se historicky samostatně, i když měli mnoho společných znaků, geografických i kulturních.

Poloha a klima

Obec Podhájska se nachází na jižním výběžku Pohronské pahorkatiny v nadmořské výšce 170 metrů nad mořem. Nejvyšší nadmořská výška je 288 m nm a nejnižší je 161 m nm Patří do Novozámocká okresu a do Nitrianskeho kraje. Leží na železniční trati mezi Levice a Šurany. Sousedí s obcemi Trávnica, Radava, Pozba, Veľké Lovce.

Turistické zajímavosti

Arborétum Mlyňany je překrásný park rozprostírající se v obci Vieska nad Žitavou. Nachází se zde více než 2300 druhů vzácných cizokrajných dřevin. Charakteristickým rysem parku je rozsáhlé zastoupení stále zelený, ale dřevin. Tyto mají svůj původ v různých, klimaticky odlišných částech světa. Skalní obydlí - Brhlovce jsou malá obec na úpatí Štiavnických vrchů, známá skalními obydlími. Expozice sestává z zděného domu z konce 19. století s datací 1932 a prostor vysekaných do skály ve dvou podlažích. Zřícenina kláštera Mariánská Čeleď-nad Podhájska, v hustém lese stojí opuštěný klášter. Klášter měl zvláštní katakomby. Tajná chodba byla propojena z klášterem v Hronský Beňadik. Termální koupaliště - Margita Ilona leží na rozhraní Podunajské nížiny a Štiavnických vrchů. Tvoří ho koupaliště se čtyřmi bazény. Bazény se plní termální vodou s teplotou 25 ° C s obsahem minerálních solí kolem 1020mg / l.

Okolí

Krásné lesy v okolí Podhájské nabízejí zajímavé turistické trasy po celý rok. Turistickými stezkami lze navštívit historické památky v okolí obce, např.. zříceniny Paulínska kláštera na Mariánském čeledi a pod. Okolí obce Podhájska splňuje nároky i těch nejnáročnějších návštěvníků. Kromě trávení vozní času na koupališti a využívání jeho doplňkových služeb je možnost navštívit řadu kulturních, historických a přírodních zajímavostí.

Přírodní léčivé zdroje

Léčivá termální voda, jejíž účinky již pomohly mnoha lidem se v takovém složení nachází pouze zde a má podobné účinky jako Mrtvé moře.

Často kladené otázky

Které hotely v Podhájské jsou vhodné pro rodiny s dětmi?

Služby pro rodiny s dětmi nabízí například Max**. Podívej se na seznam pobytů v těchto hotelích.

Jaké jsou ceny pobytových balíčků v destinaci Podhájska?

Pro jednotlivé typy pobytů jsou ceny (vyčíslené na osobu/noc) následující Pro rodiny s dětmi od 450 Kč, Relaxační a Wellness od 450 Kč. Podívej se na nabídku pobytů v Podhájské.

Hotely

Rezervační středisko 511 444 401
511 444 401

Zavolejte nám, rádi poradíme