Praha

Praha je hlavní a současně největší město České republiky a 14. největší město Evropské unie. Leží mírně na sever od středu Čech na řece Vltavě, uvnitř Středočeského kraje, jehož je správním centrem, ale jako samostatný kraj není jeho součástí. Praha je všeobecně považována za jedno z nejkrásnějších měst v Evropě. Historické centrum města s jedinečným panoramatem Pražského hradu, největšího hradního komplexu na světě, je památkovou rezervací UNESCO.
  • my sme boli so všetkým spokojní, čisté mesto, krásne pamiatky, určite si tu doprajeme ďalšiu...

Hotely

Pobyty

Turistické informace

Historie

Na území dnešní Prahy sídlila v předhistorické době řada nejrůznějších kmenů. V 6. století začali osídlovat pražskou kotlinu Slované. Počátkem 12. století byla Praha kvetoucím městem, nad nímž se vznosně vypínal knížecí Hrad. Na konci 19. století byla Praha již industrializovaným, rychle se rozvíjejícím městem se železnicí a továrnami, které nemělo svou velikostí v rámci českých zemí srovnání. Na konci první světové války byla vyhlášena nezávislost českého státu, ke kterému se vzápětí připojilo Slovensko. V Praze docházelo k ničení symbolů rakouského mocnářství. Od 15. března 1939 byla Praha hlavním městem Protektorátu Čechy a Morava. Po druhé světové válce začala vznikat první sídliště. Zavedení standardních vztahů se západoevropskými zeměmi po sametové revoluci otevřelo Prahu turistice jako nikdy předtím.

Poloha a klima

Praha leží mírně na sever od středu Čech. Centrum se rozkládá v údolí Vltavy a jejích přítoků. Jejich erozní činnost vymodelovala členitý reliéf. Podnebí v Praze je mírné, teplejší než na jiných místech ve stejné zeměpisné šířce.

Turistické zajímavosti

Praha je kulturní metropolí celé České republiky, Evropské město kultury 2000. Působí zde desítky muzeí, galerií, divadel, kin a nejrůznějších kulturních institucí. Praha díky své bohaté historii patří po kulturní stránce k nejvýznamnějším městům světa a po Londýně, Paříži, Římě, Madridu a Berlínu je šestým nejnavštěvovanějším městem Evropy.

Okolí

Karlštejn, dříve nazýván také Karlův Týn, je středověký hrad, nacházející se v katastrálním území Budňany v městysi Karlštejn v okrese Beroun, asi 30 km jihozápadně od Prahy, uprostřed Chráněné krajinné oblasti Český kras. Základní kámen byl položen 9. června 1348 arcibiskupem Arnoštem z Pardubic. Hrad byl zbudován kvůli ochraně říšských korunovačních klenotů a svatých ostatků, později zde byly uchovávány české korunovační klenoty. V současnosti je hrad významnou národní kulturní památkou a jedním z nejnavštěvovanějších hradů v Česku.

Často kladené otázky

Které hotely v Praze jsou vhodné pro rodiny s dětmi?

Služby pro rodiny s dětmi nabízí například Aquapalace****. Podívej se na seznam pobytů v těchto hotelích.

Které hotely v v Praze jsou s bazénem?

Vnitřní bazén je k dispozici například v zařízení Aquapalace****, venkovní bazén v hotelu Aquapalace****. Podívej se na naše porovnání hotelů v v Praze.

Hotely

  • my sme boli so všetkým spokojní, čisté mesto, krásne pamiatky, určite si tu doprajeme ďalšiu dovolenku
Rezervační středisko 511 444 401
511 444 401

Zavolejte!, Rádi poradíme.