Lázně Vyšné Ružbachy

Na jihovýchodním okraji Spišské Magury leží obec Vyšné Ružbachy . Vydatné prameny léčivé termální vody byly příčinou vzniku samotné obce a lázní . Vyšné Ružbachy mají mezi lázněmi mimořádné postavení. Mocné léčivé prameny odedávna uzdravují tělo a atmosféra okolní přírody uklidňuje duši. Pěkné přírodní zátiší s možností pěší turistiky, čistý horský vzduch a zimní lyžařské vleky rozvíjejí cestovní ruch.
  • Cítila som sa tam fantasticky , a nakoľko bolo málo času musím sa tam vrátiť, aby som mohla...
  • Veľmi sa nám páčil Biely dom, ktorý na nás zapôsobil svojou architektúrou a Kamenný dvor. Páčilo...
  • Grandhotel Strand - ubytovanie veľmi dobré, strava výborná, veľmi dobrý výber suvenírov, príroda...

Hotely

Pobyty

Turistické informace

Historie

V roce 1549 nastal "Zlatý věk" pro Ružbachy, když se starostou obce stal hrabě Sebastián Ľubomirsky. To podnítilo stavební a společenský ruch. V roce 1595 byla postavena lázeňská budova s bazénem, kuchyní, jídelnou a společenskou místností. V roce 1825 se lázně staly vlastnictvím barona von Jony, který začal s jejich přestavbou. Postavil si tu zámeček, nový lázeňský dům a zrcadlovou lázeň. V roce 1923 bylo postavené ještě přírodní termální koupaliště, které bylo svého času největší na Slovensku. Postupně se Ružbachy začaly měnit na jedny z nejmodernějších lázní na Slovensku.

Poloha a klima

Kúpele  Vyšné Ružbachy vznikli pri výdatných minerálnych prameňoch na východných úpätiach Spišskej Magury. Ležia vo výške 623 m.n.m. v doline Zálažného potoka.

Turistické zajímavosti

Zvláštností lázní je jezírko Kráter, přírodně naplněné termální vodou z pramene Izabela. Je situované na vrchu travertínové hromady a od roku 1967 je chráněným přírodním výtvorem. Návštěvníci mohou využít různé fakultativní výlety do okolních měst, jeskyň, hradů nebo do muzea Andyho Warhola.

Okolí

Během zimy poskytuje prostředí Vyšných Ružbach skvělé podmínky pro běh na lyžích, přičemž v blízkosti jsou i sjezdové tratě. Velmi oblíbené jsou i výlety do okolí - historická města Košice, Levoča, Bardějov, do Polska, nebo například splavování řeky Dunajec na vorech.

Přírodní léčivé zdroje

Ve Vyšných Ružbachách se šťastně spojují dva přírodní léčivé faktory, vhodné pro léčebné využití: teplé prameny minerálních vod a příznivé klimatické podmínky. Léčivý účinek přírodní uhličité minerální vody spočívá v tom, že se při koupání pokožkou vstřebává kysličník uhličitý, který rozšířením kožních kapilár způsobuje prokrvení kůže. 

Často kladené otázky

Které hotely v Lázních Vyšné Ružbachy nabízejí akční pobyty a slevy?

Akční pobyty nabízejí následující hotely: Grandhotel Strand****. Podívej se na ceny akčních pobytů v Lázních Vyšné Ružbachy.

Které hotely v Lázních Vyšné Ružbachy jsou vhodné pro rodiny s dětmi?

Služby pro rodiny s dětmi nabízí například Grandhotel Strand****. Podívej se na seznam pobytů v těchto hotelích.

Které hotely v v Lázních Vyšné Ružbachy jsou s bazénem?

Vnitřní bazén je k dispozici například v zařízení Grandhotel Strand****, venkovní bazén v hotelu Grandhotel Strand****. Podívej se na naše porovnání hotelů v ve Vyšných Ružbachách.

Jaké jsou ceny pobytových balíčků v destinaci Lázně Vyšné Ružbachy?

Pro jednotlivé typy pobytů jsou ceny (vyčíslené na osobu/noc) následující Sezónní a Velikonoční od 1406.48 Kč, Relaxační a Wellness od 774.99 Kč, Lázeňské a Ozdravné od 1119.44 Kč, Seniorské od 1090.74 Kč, Pro rodiny s dětmi od 1090.74 Kč, Léčebné od 1119.44 Kč.... Podívej se na nabídku pobytů ve Vyšných Ružbachách.

Hotely

  • Cítila som sa tam fantasticky , a nakoľko bolo málo času musím sa tam vrátiť, aby som mohla všetko popozerať a navštíviť , ale aj tak o môžem v Kľude každému doporučiť , či ubytovanie , liečivú...
  • Veľmi sa nám páčil Biely dom, ktorý na nás zapôsobil svojou architektúrou a Kamenný dvor. Páčilo sa nám veľmi celé okolie Vyšných Ružbách.
  • Grandhotel Strand - ubytovanie veľmi dobré, strava výborná, veľmi dobrý výber suvenírov, príroda a okolie hotela super s možnosťou turistických vychádzok pre náročných rekreantov ale aj pre...
Rezervační středisko 511 444 401
511 444 401

Zavolejte nám, rádi poradíme