Vyhne

Obec Vyhne leží na středním Pohronie v okrese Žiar nad Hronom, uprostřed nádherné přírody pod svahy Štiavnických vrchů a od města Banská Štiavnica je vzdálená 12 km. Okolí dává nesčetné možnosti na turistické procházky, které můžete zároveň spojit s poznáváním historie nebo se můžete jen tak oddávat relaxu při koupání a sportu. Největším lákadlem je relaxační - sportovní centrum Vodní ráj Vyhne , který poskytuje pro návštěvníky bazény s termální vodou, bazén s mnoha zajímavými vodními atrakcemi, sportoviště, stravovací služby a doplňkové služby. I když v areálu Vodního Ráje není možnost ubytování, okolí nabízí několik ubytovacích možností. Najdete zde několik hotelů s wellness službami, kde si užijete dostatek relaxu, a penziony, ve kterých Vás přivítá ochotný personál. Ubytování, jak vidíte, by neměl být velký problém si najít, ale určitě Vám doporučujeme si ho předem rezervovat. Věříme, že vás uspokojí nabídka a kvalita zařízení poskytujících ubytování v obci Vyhne a zalíbí se vám některý hotel nebo penzion.
  • ?Pobyt bol super už som bol u Vás tretí krát a určite sa vrátim.Spokojnosť.

Hotely

Pobyty

Turistické informace

Historie

Vyhne patrili dlhé desaťročia k najznámejším kúpeľom v Uhorsku. Liečivé pramene objavili náhodne baníci. V 19. storočí patrili k najvyhľadávanejším kúpeľom v Európe, liečili sa tu choroby tráviaceho traktu, látkovej výmeny a ženské choroby. Z pôvodného komplexu kúpeľov sa zachovalo dodnes iba niekoľko objektov, napríklad kúpeľná kaplnka.
Akvapark vo Vyhniach zrekonštruovali na mieste slávnych kúpeľov, ktoré po druhej svetovej vojne vyhoreli a zanikli. V jeho bazénoch sa však v súčasnosti nachádza voda podobného zloženia, aká preslávila kúpele už v stredoveku....

Poloha a klima

Vyhne se nacházejí v jižní části Štiavnických vrchů ve Vyhnianské dolině na středním Pohroní.

Turistické zajímavosti

Vodný raj Vyhne se rozprostírá uprostřed nádherných Štiavnických vrchů, v oblasti známé svými léčivými termálními prameny. Areál aquaparku, kde si užijete i bazén s termální vodou, můžete navštívit během celého roku. Nejen v bazénech ale iv relaxačně-sportovním centru najdete příjemný relax, pohodu, ke kterým přispějí wellness služby a možnosti na sportovní vyžití.

Ruiny Pustého hradu nazývaného také Sklenoteplickou hrad, Teplica nebo Červený hrad se nacházejí západně od obce Sklené Teplice v okrese Ústí nad Labem.

Nad vesnicí Hodruša Hámre nedaleko města Banská Štiavnica se v nadmořské výšce 528 metrů nachází Dolnohodrušské jezero s překrásnou přírodou ve svém okolí. Pod jezerem je hřiště, které slouží na různé sportovní využití. Jezero vybudované v letech 1743-1744 patří k soustavě banskoštiavnického tajchů.

Okolí

Okolí vyhnout dává nesčetné možnosti na turistické procházky, více či méně náročné túry, které můžete zároveň spojit s poznáváním historie nebo se můžete jen tak oddávat relaxu při koupání a sportu. Ideální možnosti na cyklotúry.

Historie lázní, Bane, Kremnica, Zlatá Kremnica, Banská Štiavnica, Nový zámek - Banská Štiavnica, Starý zámek - Banská Štiavnica, Průřez historií pivovaru Steiger Vyhne, Pivovar Steiger Vyhne, Svätý Anton, Dům Sládkovičově Mariny - Banská Štiavnica

Přírodní léčivé zdroje

Pramen přírodní termální vody ve Vyhniach s teplotou 36,5 ° C má vysoký obsah železa a různých jiných minerálů.

Základní údaje o termální vodě:
železito - vápenato - hořečnatá obsahuje: uhlík volně vázaný v CO2, magnézium, železo, oxid železa, křemík, kyselinu křemičitou, chlor
díky vysokému obsahu železa a svými účinky blahodárně působí na: záněty nervů, ženské nemoci, zhybové a svalové revmatismu, kožní nemoci
rekonvalescenci při srdečních chorobách, stavy po operacích, duševní vyčerpanost

Často kladené otázky

Které hotely Vyhne jsou vhodné pro rodiny s dětmi?

Služby pro rodiny s dětmi nabízí například Termál***. Podívej se na seznam pobytů v těchto hotelích.

Hotely

  • ?Pobyt bol super už som bol u Vás tretí krát a určite sa vrátim.Spokojnosť.
Rezervační středisko 511 444 401
511 444 401

Zavolejte!, Rádi poradíme.