Lázně Tapolca

Město Tapolca je proslulé především jako lázeňské, s typicky lázeňským charakterem. V lázních Tapolca se léčí pacienti s onemocněním dýchacích cest.  Název města je odvozen od slova Topulcha, což je maďarský výraz pro termální vodu.

Hotely

Pobyty

Turistické informace

Historie

Část jeskyně, která se rozprostírá pod nemocnicí sloužila během II.světové války jako úkryt. Vznik lázní umožnil zejména podzemní jeskynní systém, ve kterém vyvěrá termální voda. Od roku 1982 prostory jeskyně Tapolca oficiálně slouží jako Jeskynní léčebna na základě povolení Ministerstva zdravotnictví.

Poloha a klima

Od severního břehu jezera Balaton je město vzdálené 13km. Tapolca se nachází na západném kraji Balatónských vrchů uprostřed Tapolskej kotliny. Město je obklopeno bazaltskými vrcholy Tapolské kotliny. Tam, kde se čadič vylil ze sedimentů usadených v bývalém panonském moři, chránila je před abrazivními pracemi větrů a vod.

Turistické zajímavosti

Město proslulo produkcí vína, které bylo vždy vyráběno tradičními metodami. Víno z tohoto regionu je známé po celé Evropě. Ve městě se nachází ještě jezero Malom. Z architektonických památek můžete vidět římskokatolický kostel nebo protestantský kostel z 1. poloviny 20. století. Největší atraktivitou města Tapolca je jistě Jeskyně jezer. Tato jeskyně, kterou najdete v srdci města, byla objevena při kopání studny v roce 1903. Třípatrový jeskyní systém byl vytvořen krasovou vodou. Spodní patra a část horních jsou vyplněna vodou o teplotě 19°C. Tudy se můžete projet loďkou. Jeskynní klima s konstantní teplotou kolem 15 stupňů a téměř 100% vlhkostí je vhodné k léčbě alergií, astmatu a jiných dýchacích obtíží. K léčení je vyčleněna jiná část jeskyně, která byla objevena v roce 1925.

Okolí


 

Hotely

Rezervační středisko 511 444 401
511 444 401

Zavolejte nám, rádi poradíme