Lázně Lázně Bělohrad

Město Lázně Bělohrad leží v podhůří Krkonoš mezi městy Jičín a Dvůr Králové. Městem protéká potok Javorka. Městečko se proslavilo slatinnou rašelinou, která se tu již odedávna využívá k léčebným účelům, díky které zde vznikly slatinné lázně. Lázně Bělohrad poskytují procedury, které příznivě působí na všechny onemocnění pohybového aparátu - revmatická onemocnění, bolesti páteře, artróza, stavy po úrazech a ortopedických operacích.

Hotely

Pobyty

Turistické informace

Historie

Lázeňská tradice tohoto městečka sahá do roku 1885, kdy pruská hraběnka Anna z Asseburgu uskutečnila první úspěšné pokusy k testování účinků zdejší rašeliny. Dnes patří tato sírnoželezitá slatinná rašelina k přírodním léčivým zdrojem používaným ve formě koupelí, zábalů a obkladů. V roce 1888 byly lázně úředně uznány za léčivé a bylo jim umožněno používat označení sirné slatinné lázně. V roce 1891 byl na dnešním území lázní postaven velký lázeňský dům ve švýcarském stylu. Začátek 20. století znamenal pro lázně další rozmach. V roce 1901 v Bažantici vyvrtán sírnoželezitý pramen, který byl pojmenován Anna-Mariánský.

Poloha a klima

Město Lázně Bělohrad se rozprostírají v Královéhradeckém kraji v nadmořské výšce 291 m n. m., cca 16 km města Jičín. Celková rozloha města je 4,213 km². Z jihozápadu chrání město hřeben Chlumu, na severu se vypíná Kamenná Hurá, od západu se tyčí zříceniny hradů Kumburk a Bradec a hora Tábor. Strážcem celé kotliny je Zvičina s turistickou chatou.

Turistické zajímavosti

K turistickým zajímavostem v okolí jistě patří barokní zámek z 18. století a barokní chrám Všech svatých ze 17. století. Návštěva tohoto místa láká turisty k výletům k Prachovské skály, do Jičína, do ZOO Dvůr Králové a do Krkonoš, kde se nachází nejkrásnější vyhlídka z celé oblasti. Další zajímavostí v okolí jsou Bažantnice - lázeňský park s hudebním pavilonem a sportovním areálem, kde je možné využít tenisové kurty a tenisovou halu, volejbalové hřiště nebo fotbalové hřiště a minigolf.

Okolí

Okolí města je obklopeno množstvím lesů a udržovanými stavbami lidové architektury. Oblast je protkána hustou sítí značených turistických tras. K nejzajímavějším historickým památkám v okolí patří hrad Pecka. Sochařskou tradici reprezentují Hořice - město kamenné krásy. S neobyčejně pestrou geologickou rozmanitostí kraje se seznámíte v novopacké klenotnici.

Hotely

Rezervační středisko 511 444 401
511 444 401

Zavolejte!, Rádi poradíme.