Lázně Bohdaneč

Léčebné lázně Bohdaneč a.s. leží v nádherném prostředí polabské nížiny, vzdálené pouhých 8 km od Pardubic. Krásu malebné rovinaté krajiny dotváří jehličnaté a listnaté lesy, háje a středověké pozůstatky rozsáhlé rybniční soustavy. Lázeňské domy obklopené spoustou zeleně, kryté kolonády, vlídné prostředí a čistý vzduch přispívají k nezapomenutelnému zážitku každého návštěvníka lázní. Jsou vyhledávaným místem nejen k  léčbě, ale také k  zajištění prevence, relaxaci a odpočinku. K tomu jsou také přizpůsobeny produktové balíčky a široká škála nabízených služeb.Dlouholetá tradice lázní, vynikající zdejší specialisté, okolní příroda a široká nabídka kulturních a zábavných programů jistě přispěje nejen ke zlepšení Vašeho zdraví, ale také k  relaxaci a odpočinku. Překrásné prostředí je rovněž vhodným místem ke strávení Vaší dovolené nebo třeba i víkendovému pobytu, kde načerpáte nové síly a zapomenete na každodenní starosti

Hotely

Pobyty

Turistické informace

Historie

První písemná zmínka o Bohdanči je z roku 1343. Je však pravděpodobné, že osada vznikla mnohem dříve a jméno Bohdaneč vzniklo podle odborné literatury z osobního jména Bohdan. Ve 14. století byla obci udělena různá významná privilegia, rozkvetl obchod a řemeslná výroba. Na konci 19. století přineslo významnou změnu do života městečka založení slatinných lázní Janem Veselým, nájemcem rybničního hospodářství. Zkušební provoz byl zahájen roku 1897. V roce 1908 byla zavedena mezi obcemi Bohdaneč a Pardubice první česká pravidelná veřejná autobusová linka, na které jezdil autobus Laurin & Klement, který byl majetkem zakladatele lázní Jana Veselého. Bohdanečským občanům pak lázně poskytovaly možnost zaměstnání a využívaly práce místních řemeslníků. V té době také došlo k rozšíření lázní a zvýšila se jejich popularita. Statut lázeňského místa získal Bohdaneč v roce 1963, městem se stal v roce 1971. Oficiální změna názvu na Lázně Bohdaneč byla přiznána městu 1. března roku 1980.

Poloha a klima

Lázně Bohdaneč leží pouhých 8 kilometrů od Pardubic v úchvatném středu polabské nížiny. V teplých měsících lázně obklopuje mnoho zeleně a zdejší čistý vzduch kladně přispívá k léčebnému pobytu v Lázních Bohdaneč.

Turistické zajímavosti

Památky ve městě zastupuje kostel sv. Máří Magdaleny a památník padlým v 1. a 2. světové válce. Obcí taky prochází několik značených cyklotras, turistických i koňských stezek. V katastru obce se rozkládá několik desítek rybníků a rybníčků. Malebné prostředí obce a okolní krajiny láká každoročně mnoho lázeňských hostů i ostatních turistů.

Okolí

V okolí města je řada rybníků z doby vlády Pernštejnů spojených v soustavu kanály. Největší je Bohdanečský rybník o rozloze 158 ha.

Přírodní léčivé zdroje

Příroda obdarovala Lázně Bohdaneč vlastními přírodními léčivými zdroji, a to rozsáhlými ložisky slatiny nacházejícími se v nedalekém okolí a přírodní minerální vodou.

Často kladené otázky

Jaké jsou ceny pobytových balíčků v destinaci Lázně Bohdaneč?

Pro jednotlivé typy pobytů jsou ceny (vyčíslené na osobu/noc) následující Lázeňské a Ozdravné od 2.35 Kč, Léčebné od 2.35 Kč, Seniorské od 2.27 Kč, Relaxační a Wellness od 2.27 Kč. Podívej se na nabídku pobytů v Bohdaneči.

Hotely

Rezervační středisko 511 444 401
511 444 401

Zavolejte nám, rádi poradíme