Krynica-Zdrój

Krynica-Zdrój je polské lázeňské město ležící v Malopolském vojvodství, v těsné blízkosti slovenských hranic, je "Perlou polských lázní". Nachází se v Beskydech ve výšce 560-620 m. V malebných údolích řeky Kryniczanka. Svou slávu jako lázně Krynica-Zdrój získala díky vynikajícím léčivým vodám, z kterých největší pozornost si zaslouží Zuber - unikátní v celé Evropě, voda s neobyčejně vysokou mineralizací. Krynica - Zdrój není však jen lázeňské město, ale i pružně se vyvíjející sportovní (hlavně zimní sporty), turistické, rekreační, kongresové a kulturní středisko. Milovníci "bílého šílenství" milují dokonale připravené svahy na Krynické Javorině s nejmodernější a nejdelší kabinovou lanovkou (nejdelší v Polsku je kabinová lanovka na Krynickou Javorinu) a celou řadou sedačkových lanovek. Sjezdovky jsou většinou osvětlené a uměle zasněžené, je zde horolezecká a sportovní hala. Těm, kteří mají rádi procházky, nabízí alejky a romantické altánky v Zdrojovým a Slotwinským parku, šumící fontány (večerem pěkně osvětlené) v parku kolem Promenády a samotnou Promenádu, kde při hudbě Zdrojového orchestru hned budeme vzpomínat minulou dobu. Neopakovatelná atmosféra, léčivé klima, krásné scenérie, stále se vyvíjející a modernizovaná turistická doprava přitahuje mnoho návštěvníků a turistů.

Hotely

Pobyty

Turistické informace

Historie

Množství minerálních alkalických pramenů (společně 23) bylo známé již v polovině 19. století Krynicí (podle oficiálního jména Krynica-Zdrój). Tehdy lázeňské domy rostly jako houby, ale úplný začátek lázní byl spojen s jménem rakouského důstojníka Franze Stixe von Saunbergen, který koupil půdu s prameňmi a rozšířil je.

Na konci 19. století navštívilo toto město asi 6 000 lidí za koupání. Jeden rok před vypuknutím druhé světové války to bylo 38 000 lidí ročně. Nicméně město bylo zničeno druhou světovou válkou a z popela pomalu vzrostl až do konce padesátých let.

Okolí

Krynica Javorina - každoročně uznávané jako nejlepší lyžařské středisko v Polsku. Sníh je zde více než 150 dní v roce. Možnost využití 12 km upravených, osvětlených svahů o kapacitě 14 000 osob / hod. Nejdelší osvětlená sjezdovka v Polsku (2600 m).
Kabinová lanovka, 2 sedačkové lanovky, 8 lyžařských vleků, 2 lyžařské vleky, půjčovna lyžařského vybavení, lyžařská škola. Kontinuální péče o HZS, četné možnosti stravování, 1000 parkovacích míst.

Přírodní léčivé zdroje

Nejznámějším zdrojem je Zuber s jednou z nejsilnějších minerálních vod v Evropě. Pomáhá se zvýšenou kyselostí žaludku, chorob trávicího traktu, onemocnění jater, onemocnění žlučníku, vředů a cukrovky. V Krynici si můžete vybrat jeden z komplexů podle toho, co potřebujete k léčení, nebo pokud jste zdraví, existují luxusní relaxační pobyty.

Mapa

Mapa Krynica-Zdrój

Destinace v okolí

Hotely

Rezervační středisko 511 444 401
511 444 401

Zavolejte!, Rádi poradíme.