Sopron

Sopron je pohraniční město, z velké části obklopené hranicí s Rakouskem. V jeho okolí se pěstuje červené i bílé víno, sídlí zde tedy mnoho vinařů. Také se zde nacházejí mnohé historické památky (synagoga, gotické kostely).

Hotely

Pobyty

Turistické informace

Historie

Oblast dnešního Sopronu byla osídlena již v dávných dobách. První budovy zde vznikly ale až v době Římské říše. Tehdy neslo latinský název Scarabantia. Nacházelo se zde forum, na jeho místě leží dnes hlavní sopronské náměstí. Během stěhování národů byla Scarabantia opuštěna, později se sem nastěhovali Maďaři. Ti zpevnili římské hradby, a postavili hrad. V této době získal Sopron své dnešní jméno. Roku 1153 je již zmiňován jako významné město. Roku 1273 bylo město obsazeno vojskem Přemysla Otakara II., znovu ho pro Uhry získal až král Ladislav IV. Kumán. Osmanské vojsko sice město vyplenilo, ale neobsadilo ho. V této době sem utíkali před Turky Maďaři i z jiných měst, díky tomu tak Sopron rostla na významu. Během protihabsburské vzpoury v zemi město nepodporovalo vzbouřence, ti jej následně obsadili a vydrancovali. Roku 1676 tu vypukl požár, středověké stavby lehly popelem a místo nich byly vystavěny barokní. Po první světové válce měl Sopron připadnout Rakousku, jako součást provincie Burgenland, což bylo stanoveno poválečnými smlouvami z Trianonu a Saint Germainu. To vyvolalo nepokoje, jejichž výsledkem bylo vyhlášení plebiscitu. V něm zvolili obyvatelé města a osmi přilehlých vesnic 65% většinou připojení k Maďarsku. Na konci 2. světové války bylo vybombardováno a 6. března 1945 obsazeno Rudou armádou. V roce 1989 se zde konaly protesty proti komunistické vládě, právě tudy utíkali východní Němci na Západ.

Poloha a klima

Sopron (maď. Sopron, nem. Ödenburg) je město se župním právem v Maďarsku blízko rakouské státní hranice.

Turistické zajímavosti

Sopron je romantické pohraniční město, blízko Neziderského jezera, je ideální místo pro milovníky odpočinku i prohlídek města. Z hlediska kulturního bohatství je město s množstvím barokních a neogotický historických budov, nacházejících se v překrásném prostředí, jedno z nejbohatších měst v Maďarsku. Ve středověkém centru města, nazývaném hradní obvod jsou renovované historické budovy, mimo jiné symbol města, věž Tűztorony a brána věrnosti "Hűség kapu". Lövérek je nejkrásnější a nejvybranější rekreační čtvrť Šoproně, kouzlo jí dodávají tiché smrkové a dubové lesy, kaštany, konvalinky a bramboříky. Díky přírodnímu prostředí - osvěžující, přímo léčivý alpský vzduch, chodníky v lesních stráních, rozhledny, prameny a blízkost Nedizerského jezera - je Sopron jedno z nejpříjemnějších rekreačních míst Maďarska. Jedinečně bohatý svět fauny a flóry oblasti Nedizerského jezera, krása a nedotčenost Panonské krajiny okouzlí každého.

Okolí

Město Sopron situované na úpatí Alp, se nachází nedaleko západních hranic Maďarska. V současnosti je počtem historických památek druhé nejbohatší město v Maďarsku. Sopron a jeho okolí skrývá v sobě obrovský turistický potenciál. Nedaleko obce Rákos je slavné místo přelomu hranic, Sopronpuszta.

Často kladené otázky

Které hotely v Šoproni jsou vhodné pro rodiny s dětmi?

Služby pro rodiny s dětmi nabízí například Szieszta***. Podívej se na seznam pobytů v těchto hotelích.

Jaké jsou ceny pobytových balíčků v destinaci Šoproň?

Pro jednotlivé typy pobytů jsou ceny (vyčíslené na osobu/noc) následující Sezónní a Velikonoční od 826.19 Kč, Pro rodiny s dětmi od 740.72 Kč, Relaxační a Wellness od 740.72 Kč, Lázeňské a Ozdravné od 968.64 Kč, Léčebné od 968.64 Kč, Seniorské od 968.64 Kč. Podívej se na nabídku pobytů v Šoproni.

Hotely

Rezervační středisko 511 444 401
511 444 401

Zavolejte nám, rádi poradíme