Budapešť

Budapešť - ekonomické, dopravní a kulturní centrum Maďarska. Je jediným velkoměstem a metropolí současně, která se pyšní víc než stovkou termálních pramenů. Hradní čtvrť s Královským palácem a Chrámem krále Matěje, stejně jako vrch Gellért, jsou zařazeny do seznamu Světového dědictví UNESCO.
  • Odporúčam všetkými desiatimi, ako hotel tak aj mesto Budapešť.

Hotely

Pobyty

Turistické informace

Historie

Už v 1. století našeho letopočtu bylo území dnešní Budapešti hlavním městem římské kolonie Pannomnia, známé i jako Aquincum (z latinského slova aqua). Římané věděli, že pod tímto územím se nachází termální voda a v Aquincumu vybudovali  2 amfiteátry a mnoho lázní. Začátkem 10. století se v Panónii usadili Staří Maďaři, a na základech Aquincumu začali budovat město Budín, které leží na pravém břehu Dunaje, a později na opačném břehu řeky Dunaj i město Pešť. V roce 1873 spojením Budína a starého Budína, jež se nacházejí na kopcovitém pravém břehu Dunaje, a Pešti, rozprostírající se na rovině levého břehu řeky, vzniklo město Budapešť.

Poloha a klima

Centrum města  Budapešť leží v nadmořské výšce 105 m. Řeka Dunaj rozděluje město na dvě části s odlišným krajinným rázem - jedna část je rovinatá, zatímco druhá je značně členitá, kopcotvitá. Budínské vrchy dosahují na území města výšky 527 m.n.m. Podnebí je středoevropské, mírně kontinentální.

Turistické zajímavosti

Ve městě Budapešť mají milovníci kultury 365 dní v roce jediný problém: vybrat si mezi 237 uměleckými památkami, 223 muzei a galeriemi, 54 kiny, 7 koncertními sály a 200 zábavními místy s různým programem, anebo rozmanitými okružnými jízdami autobusem nebo lodí.

Okolí

Okolí Budapešti také nabízí několik zajímavých výletních cílů. Szentendre, Visegrád, Esztergom, Královský palác v Gödöllő nebo ohyb Duanaja, jehož krása může soupeřit s údolím Rýna.

Mapa

Mapa Budapešť

Destinace v okolí

Často kladené otázky

Jaké jsou ceny pobytových balíčků v destinaci Budapešť?

Pro jednotlivé typy pobytů jsou ceny (vyčíslené na osobu/noc) následující Pro rodiny s dětmi od 1858.32 Kč, Relaxační a Wellness od 1858.32 Kč, Seniorské od 1858.32 Kč. Podívej se na nabídku pobytů v Budapešti.

Které hotely v Budapešti nabízejí akční pobyty a slevy?

Akční pobyty nabízejí následující hotely: Aquaworld Resort****. Podívej se na ceny akčních pobytů v Budapešti.

Které hotely v v Budapešti jsou s bazénem?

Vnitřní bazén je k dispozici například v zařízení Ensana Health Spa Hotel Grand Margitsziget****, Thermal Spa Margitsziget****, Aquaworld Resort****, venkovní bazén v hotelu Ensana Health Spa Hotel Grand Margitsziget****, Thermal Spa Margitsziget****, Aquaworld Resort****. Podívej se na naše porovnání hotelů v v Budapešti.

Které hotely v Budapešti jsou vhodné pro rodiny s dětmi?

Služby pro rodiny s dětmi nabízí například Ensana Health Spa Hotel Grand Margitsziget****, Aquaworld Resort****. Podívej se na seznam pobytů v těchto hotelích.

Hotely

  • Odporúčam všetkými desiatimi, ako hotel tak aj mesto Budapešť.
Rezervační středisko 511 444 401
511 444 401

Zavolejte!, Rádi poradíme.