Termální koupaliště Patince

Patince se nacházejí v jihovýchodní části Podunajské nížiny a jsou nejjižněji položenou obcí na Slovensku. Rekreační areál, který se nachází 2 km od obce Patince , přitahuje svým termálním koupalištěm i rekreačními a turistickými možnostmi v okolní přírodě širokou vrstvu návštěvníků.

Hotely

Pobyty

Turistické informace

Historie

Ves Patince se stala samostatnou v roce 1957. Do doby patřila k obci Marcelová. Obyvatelé se zabývali zemědělstvím, především pěstováním silného tabáku. Věnovali se ale i ojedinělému výšivkárstvu typu "toledo". Výšivka typu "toledo" je jemná děrovaná výšivka bílou nití na bílém podkladu. V letech 1876, 1888, 1926 a 1965 obec Patince postihly těžké povodně. Po poslední povodni, kdy se protrhla dunajská hráz, se obec ocitla pod vodou téměř na půldruhého měsíce. Dnes tuto událost připomíná památník s nápisem: 15. červen 1965.

Poloha a klima

Rekreační ves Patince se nachází 17 km od Komárna směrem na Štúrovo. Je nejjižnější obcí Slovenska. Patince se nacházejí v oblasti s nejdelším slunečním svitem a nejvyššími naměřenými teplotami na území Slovenska.

Turistické zajímavosti

Patince nabízejí velké plážové prostory i vodní plochy. Je zde možnost člunkování, vodních sportů na umělém jezeře. V Patincích jsou vybudovány moderní sportovní hřiště pro volejbal, minigolf a tenisové kurty. Takže sportovní nadšenci si určitě přijdou na své.

Okolí

V blízkém okolí je možnost rybolovu i možnost zúčastnit se plavby po Dunaji, po Budapešť. V historickém městě Komárno si můžete prohlédnout ojedinělý pevnostní systém a známé Nádvoří Evropy. U obce Iža se nacházejí zbytky římského opevněného vojenského tábora. Za zmínku stojí i plovoucí vodní mlýn v Kolárově.

Přírodní léčivé zdroje

Základním léčivým zdrojem v Patincích je minerální voda, která pramení na povrch na třech místech. První pramen se nachází zhruba 1 km za obcí a vytváří jezírko o velikosti 20 x 30 metrů. Okolí tohoto pramene je chráněnou oblastí. Další dva prameny vyvěrají v okolí prvního. Termální voda vytéká z vrtu vlastním přetlakem a dosahuje teplotu 26-27 ° C. Prameny patří k řetězu pridunajských pramenů, která začíná při Patincích a končí na Margitině ostrově u Budapešti.

Často kladené otázky

Jaké jsou ceny pobytových balíčků v destinaci Patince?

Pro jednotlivé typy pobytů jsou ceny (vyčíslené na osobu/noc) následující Pro rodiny s dětmi od 1488 Kč, Relaxační a Wellness od 1488 Kč, Seniorské od 1357 Kč, Lázeňské a Ozdravné od 1357 Kč, Léčebné od 1357 Kč, Sezónní a Velikonoční od 2047 Kč. Podívej se na nabídku pobytů v Patincích.

Které hotely v v Patincích jsou s bazénem?

Vnitřní bazén je k dispozici například v zařízení Wellness Patince****, venkovní bazén v hotelu Wellness Patince****. Podívej se na naše porovnání hotelů v v Patincích.

Které hotely v Patincích jsou vhodné pro rodiny s dětmi?

Služby pro rodiny s dětmi nabízí například Wellness Patince****. Podívej se na seznam pobytů v těchto hotelích.

Hotely

Rezervační středisko 511 444 401
511 444 401

Zavolejte!, Rádi poradíme.