Termální koupaliště Dunajská Streda

Dunajská Streda je město na jižním Slovensku, ležící v Podunajské nížině. Je srdcem Žitného ostrova. Nachází se tady termální park , který se svou léčivou minerální vodou patří mezi nejoblíbenějš í rekreační středisko této oblasti, které navíc nabízí i relaxační služby.
  • navštíviť mesto Dunajská Streda, je veľmi pekne upravené. Bola som tam prvý krát a určite tam...

Hotely

Pobyty

Turistické informace

Historie

Přestože na území města bylo objeveno kostrové pohřebiště ze starší doby bronzové, pochází nejstarší písemná zmínka o městě až z let 1162-1172. Pravděpodobně ještě král Béla III. zde založil tržní místo a dnem trhů určil středu. Toto tržní místo se stalo základem pozdějšího městečka Szerdahel a tvořilo historické jádro Dunajské Stredy. Od 18. st. se zde konaly významné trhy na obilí a jarmarky na skot. Na tuto tradici navazuje Žitnoostrovský jarmark, který se každoročně koná v září. Město utrpělo velkou ránu zejména během 2 sv. války, když z města a jeho okolí deportovali německá vojska více než 3000 židů.

Poloha a klima

Dunajská Streda je leží v Trnavském kraji v centrální části Podunajské roviny. Město leží v nadmořské výšce 118 m n. m. Do města je možné se dostat cestami ze 4 světových stran: od Velkého Mederu, od Bratislavy, z Gabčíkova a ze severního Tomášikova. Území Dunajské Stredy se považuje za jednu z nejteplejších oblastí Slovenska.

Turistické zajímavosti

Ve městě je muzeum i galerie. Žitnoostrovské muzeum sídlí v barokním Žlutém kostele, který dal v 1. polovině 18. st. postavit biskup Mikuláš Kondé. Zajímavý je i římskokatolický kostel - gotický z konce 14. století, zbarokovaný koncem 17. a v 18. století. Třeba zmínit i židovský a vojenský hřbitov z 1. světové války. Město však vyhledává tisíce turistů zejména pro zdejší termální koupaliště se 7 bazény. Celoročně jsou v provozu dva bazény s masáží a saunou. V areálu je možnost stravování. Jsou zde pěkné parkové plochy, minigolf, tenisové kurty a volejbalové hřiště. Součástí areálu je i přírodní jezero, které je vhodné na plavbu.

Okolí

Dunajská Streda se nachází přímo v centru Žitného ostrova. Proto je možné absolvovat příjemné túry do mrtvých ramen Malého Dunaje a do více přírodních rezervací. Na březích Malého Dunaje byly v minulosti postaveny několik vodní mlýny. Dodnes se některé z nich zachovaly. Severně od Středy se nachází např. chráněná technická památka, vodní mlýn v Dunajském Klátov. V mlýně se nachází i stálá expozice vodního mlynářství. Krásný vodní kolový mlýn i 2 km za obcí Tomášikovo. Objekt je zároveň i vysunutou expozicí Vlastivědného muzea v Galantě. V okolí je několik sakrálních a kulturních památek, mezi nejvýznamnější patří románský kostely Čtvrtku na Ostrove, vystavěný ještě v polovině 13. stol .. V kostele je možné najít vzácné gotické malby.

Často kladené otázky

Jaké jsou ceny pobytových balíčků v destinaci Dunajská Středa?

Pro jednotlivé typy pobytů jsou ceny (vyčíslené na osobu/noc) následující Lázeňské a Ozdravné od 1297 Kč, Léčebné od 1297 Kč, Seniorské od 1297 Kč, Pro rodiny s dětmi od 1558 Kč, Relaxační a Wellness od 1427 Kč, Sezónní a Velikonoční od 1427 Kč. Podívej se na nabídku pobytů v Dunajské Středě.

Které hotely v Dunajské Středě nabízejí akční pobyty a slevy?

Akční pobyty nabízejí následující hotely: Thermalpark***. Podívej se na ceny akčních pobytů v Dunajské Středě.

Které hotely v v Dunajské Středě jsou s bazénem?

Vnitřní bazén je k dispozici například v zařízení Apartmány Termál***, Therma****, Thermalpark***, venkovní bazén v hotelu Apartmány Termál***, Therma****, Thermalpark***. Podívej se na naše porovnání hotelů v v Dunajské Středě.

Které hotely v Dunajské Středě jsou vhodné pro rodiny s dětmi?

Služby pro rodiny s dětmi nabízí například Apartmány Termál***, Therma****, Thermalpark***. Podívej se na seznam pobytů v těchto hotelích.

Hotely

  • navštíviť mesto Dunajská Streda, je veľmi pekne upravené. Bola som tam prvý krát a určite tam rada prídem aj druhý krát. Milo ma prekvapilo že zariadenie patrí mestu Dunajská Streda, čo som...
Rezervační středisko 511 444 401
511 444 401

Zavolejte!, Rádi poradíme.