Štrbské Pleso

Štrbské Pleso je nejvýše položená turisticko-léčebná osada ve Vysokých Tatrách. Nachází se na břehu stejnojmenného plesa. Uherský karpatský spolek dal v roce 1875 podnět k výstavbě lázní , které fungují dodnes. Osada je výchozím bodem mnohých túr. V zimě je zase vyhledávaným lyžařským střediskem.
  • hotel je uzasny :)nemame co vytknut , jedine pochvalit a odporucit svojim znamym:)

Hotely

Pobyty

Turistické informace

Historie

První budova na břehu Štrbského plesa vyrostla v roce 1872. Jednalo se o malou chatku zeměpána Jozefa Szentiványia. o tři roky později zde dal Uherský spolek vystavět turistickou ubytovnu, k přibylo několik chatek a vilek. Roku 1885 byl osadě přidělen statut léčebných lázní, který si drží dodnes. Začalo se s výstavbou hotelů a ozubicovej železnice. Po 2. světové válce zde byly postaveny nové sanatoria a dokonce zde vyrostl i velkoryse vybudovaný lyžařský areál.

Poloha a klima

Lázně leží u stejnojmenného jezera glaciálního původu v nadmořské výšce 1351 m, v západní části  velehor Vysokých Tater, na morénové terase jižního úbočí hlavního tatranského masivu, který dosahuje výšky 2600 m. Terapeutický účinná vysokohorská klima je podmíněna geografickou polohou, nadmořskou výškou a ochranou před západními a severními větrnými proudy. Vysokohorská poloha nad vrstvou prachové a kouřové atmosféry a rozsáhlé porosty jehličnatých lesů zde zajišťují neobyčejnou svěžest a čistotu vzduchu, bez prachu, chemických a jiných dráždivých látek a bakterií v ovzduší.

Turistické zajímavosti

Jezero Štrbské pleso je nejnavštěvovanějším tatranským plesem. Pleso se v minulosti uměle zarybňovalo a v zimě se na něm lámal led, který byl mimořádně čistý, proto byl o něj velký zájem, dováželi ho například do Budapešti, Berlína či Vídně. V osadě Štrbské Pleso je také možné najít ty nejlepší podmínky pro alpské lyžování v Areálu snů - na sjezdovkách Interski a Solisko (s novou sedačkovou lanovkou). Dále má návštěvník možnost běžeckého lyžování. Štrbské Pleso je výchozím místem pro mnoho atraktivních letních i zimních vysokohorských túr. Zajímavostí jsou i seskoky Bungle-jumpingu z věže skokanského můstku.

Okolí

Štrbské Pleso je nejnavštěvovanějším místem Národního parku Vysoké Tatry. Park je největší atrakce Slovenska. Tyto nejmenší velehory světa nabízejí nezapomenutelnou přírodní scenérii. Doporučuje se především navštívit meteorologickou stanici na Lomnickém štítě. Na ten se dá vyvést lanovkou. Turisté mají možnost vylézt na nejvyšší horu Slovenska - na Gerlachovský štít, navštívit zajímavé doliny, vidět vodopády, plesa, zpřístupněné jeskyně ... Zajímavé je i muzeum a botanická zahrada v Tatranské Lomnici, Symbolický hřbitov, lázně Starý Smokovec a cesta zubačkou.

Přírodní léčivé zdroje

Nejdůležitějším přírodním léčivým faktorem Štrbského Plesa je jeho terapeutický účinná vysokohorská klima, podmíněná geografickou polohou, nadmořskou výškou a chráněnosti před západními a severními větrnými proudy. Vysokohorská poloha zajišťuje neobyčejnou svěžest a čistotu vzduchu, bez prachu, chemických a jiných dráždivých látek a bakterií. Průměrná vlhkost vzduchu na Štrbském Plese je 75%. Mezi další klimatické a meteorologické faktory, které pozitivně ovlivňují lidský organismus patří vliv atmosférické elektřiny a s ní související ionizace vzduchu.

Často kladené otázky

Jaké jsou ceny pobytových balíčků v destinaci Štrbské Pleso?

Pro jednotlivé typy pobytů jsou ceny (vyčíslené na osobu/noc) následující Sezónní a Velikonoční od 6685 Kč, Relaxační a Wellness od 2581 Kč, Seniorské od 2581 Kč. Podívej se na nabídku pobytů v Štrbském plese.

Hotely

  • hotel je uzasny :)nemame co vytknut , jedine pochvalit a odporucit svojim znamym:)
Rezervační středisko 511 444 401
511 444 401

Zavolejte!, Rádi poradíme.