Lázně Wisla

Lázeňské město Wisla se nachází v malebném údolí řeky Visly. Přírodním zdrojem pro město jsou lesy, které zabírají 75 % jeho rozlohy. V současné době patří Wisla mezi významná turistická centra. Jak v létě, tak i v zimě město navštíví velké množství turistů, pro něž jsou připraveny bohaté kulturní atrakce.

Hotely

Pobyty

Turistické informace

Historie

První osadníci se na tomto území objevili na přelomu 16. a 17. století. Dokumenty z roku 1644, potvrzují, že zde byl postaven evangelický dřevěný kostel. To je důkaz, že Wisla byla od samého počátku protestantská vesnice. V 17. století počet obyvatel prudce narůstá. Nacházejí ve vesnici útočiště před náboženským pronásledováním. Dodnes je Wisla jediné město v Polsku, kde evangelíci tvoří většinu obyvatelstva.

Poloha a klima

Lázeňské město Wisla se nachází v jižní části země, nedaleko hranic s Českem. Městem protéká řeka Visla, která pramení přibližně 10 km jihovýchodně od města.

Turistické zajímavosti

Ve Wisle se nacházejí několik turisticky velmi oblíbené muzea, jako například Muzeum Beskyd, které sídlí v budově bývalého pohostinství z roku 1794, muzeum lyžování, muzeum parašutismu nebo muzeum turistiky. Je vidět, že obyvatelé Wisly si nadevše ctí historii a snaží se ji přiblížit i turistům.

Okolí

Návštěvníci tohoto okouzlujícího města mají k dispozici několik desítek kilometrů turistických tras a stezek, díky kterým mohou obdivovat krásy okolí, dále 16 lyžařských vleků a 15 km sjezdovek určených pro začátečníky i pro pokročilé. Na své si přijdou i nadšenci skoků na lyžích.

Mapa

Mapa Wisla

Destinace v okolí

Často kladené otázky

Jaké jsou ceny pobytových balíčků v destinaci Lázně Wisla?

Pro jednotlivé typy pobytů jsou ceny (vyčíslené na osobu/noc) následující Sezónní a Velikonoční od 4303 Kč, Pro rodiny s dětmi od 4303 Kč, Relaxační a Wellness od 4303 Kč. Podívej se na nabídku pobytů ve Wisle.

Které hotely v Lázních Wisla nabízejí akční pobyty a slevy?

Akční pobyty nabízejí následující hotely: Gołębiewski****. Podívej se na ceny akčních pobytů v Lázních Wisla.

Které hotely v v Lázních Wisla jsou s bazénem?

Vnitřní bazén je k dispozici například v zařízení Gołębiewski****, venkovní bazén v hotelu Gołębiewski****. Podívej se na naše porovnání hotelů v ve Wisle.

Které hotely v Lázních Wisla jsou vhodné pro rodiny s dětmi?

Služby pro rodiny s dětmi nabízí například Gołębiewski****. Podívej se na seznam pobytů v těchto hotelích.

Hotely

Rezervační středisko 511 444 401
511 444 401

Zavolejte!, Rádi poradíme.