Lázně Turčianske Teplice

Turčianske Teplice leží na jihu Turca, v nadmořské výšce 518 m.n.m., na úpatí výběžků Velké Fatry. Největším přírodním bohatstvím jsou minerální prameny a termální vody , proto bylo město předurčeno ke vzniku lázní , v nichž se léčí choroby ledvin a močových cest. S úspěchem se tu léčí i choroby pohybového ústrojí. Kromě dospělých se v Turčianských Teplicích od roku 1993 léčí i děti.
  • ??? neviem.ale dobra atmosfera bola vo Vzsehrade,kde sa dalo zabavit a boli tam dobre...
  • Maximálna spokojnosťpokojnosť
  • Som 78 ročný,spokojný s pobytom
  • Plzenská reštauracia SUPER
  • Nakolko moj pobyt bol pomerne kratky (pondelok -piatok), kulturne vyžitie sa neda hodnotit...

Hotely

Pobyty

Turistické informace

Historie

Turčianské Teplice patří mezi nejstarší lázeňská města Slovenska. První písemná zmínka o městě, resp. o teplých pramenech, pochází z roku 1281. V roce 1533 se Turčianské Teplice staly majetkem města Kremnice. Kremnica zpřístupnila prameny všem společenským vrstvám a začala láhně nejen využívat, ale i dále budovat a rozšiřovat.

Poloha a klima

Lázně Turčianské Teplice leží v Žilinském kraji mezi městy Martin a Banská Bystrica. Nachází se v nadmořské výšce 518 m.n.m. Rámec lázeňského města tvoří úpatí Velké Fatry, Severní svahy Kremnického pohoří a louky Lazov.

Turistické zajímavosti

V Turčianských Teplicích si na své přijdou i příznivci architektonických památek - mohou tu vidět renesanční a barokní zámeček v městské části Diviaky, gotický kostel sv. Michala v místní části Turčianský Michal nebo kapličku sv. Jana Nepomuckého z 18. století v centru města.

Okolí

Malebná krása skalnatých vrcholů, holé plochy nedalekých Lazů a severní svahy Kremnického pohoří vytvářejí překrásné okolí, plné možností poznávání přírody a jejích krás. Blízké okolí města je velkým lákadlem i pro rybáře a myslivce. Poskytuje totiž čisté potoky s množstvím ryb a okolní lesy množství zvěře. Nedaleko města leží vesnička Budiš, v níž vyvěrá pramen známé miinerální vody stejnojmenného názvu.

Přírodní léčivé zdroje

Termální minerální léčivá voda, která má prokazatelně léčivé účinky díky vysokému obsahu vápníku, hořčíku a fluoru s teplotou od 38 ° C do 47 ° C a obsahem minerálních látek v 1 litru je 1524 mg / l.

Často kladené otázky

Jaké jsou ceny pobytových balíčků v destinaci Lázně Turčianske Teplice?

Pro jednotlivé typy pobytů jsou ceny (vyčíslené na osobu/noc) následující Relaxační a Wellness od 1445 Kč, Seniorské od 1368 Kč, Léčebné od 1368 Kč, Lázeňské a Ozdravné od 1368 Kč, Pro rodiny s dětmi od 1445 Kč, Sezónní a Velikonoční od 1445 Kč.... Podívej se na nabídku pobytů v Turčianskych Teplicích.

Které hotely v Lázních Turčianske Teplice nabízejí akční pobyty a slevy?

Akční pobyty nabízejí následující hotely: Royal Palace*****, Aqua**, Veľká Fatra****. Podívej se na ceny akčních pobytů v Lázních Turčianske Teplice.

Které hotely v v Lázních Turčianske Teplice jsou s bazénem?

Vnitřní bazén je k dispozici například v zařízení Veľká Fatra****, venkovní bazén v hotelu Veľká Fatra****. Podívej se na naše porovnání hotelů v v Turčianskych Teplicích.

Které hotely v Lázních Turčianske Teplice jsou vhodné pro rodiny s dětmi?

Služby pro rodiny s dětmi nabízí například Royal Palace*****, Veľká Fatra****. Podívej se na seznam pobytů v těchto hotelích.

Hotely

  • ??? neviem.ale dobra atmosfera bola vo Vzsehrade,kde sa dalo zabavit a boli tam dobre ceny,pre dochodcov ustrtove,dobra ,rychla obsluha
  • Maximálna spokojnosťpokojnosť
  • Som 78 ročný,spokojný s pobytom
  • Plzenská reštauracia SUPER
  • Nakolko moj pobyt bol pomerne kratky (pondelok -piatok), kulturne vyžitie sa neda hodnotit objektivne. Vsimla som si na recepcii Vasu ponuku na vylety do okolia, ale pre krátkosť casu som ju...
Rezervační středisko 511 444 401
511 444 401

Zavolejte!, Rádi poradíme.