Lázně Sklené Teplice

Lázně Sklené Teplice leží v severozápadní části Štiavnických vrchů v údolí potoka Teplá, v okrese Žiar nad Hronom. Na území obce vyvěrají termální alkalicko-sádrové minerální prameny s jeskynní lázní s teplotou vody 28-53 °C. Léčí se zde choroby pohybového ústrojí a nervové choroby.
  • Boli sme s priateľom maximálne spokojní aj v budúcnosti by sme radi využili Vaše služby
  • Hospodu jsem neviděla ani jednu, obchůdek jeden, ale nic jsme nepotřebovali vše bylo na hotelu a...

Hotely

Pobyty

Turistické informace

Historie

První písemná zmínka o Sklených Teplicích pochází z roku 1340. Sklené Teplice vznikly jako dřevorubecká osada a obyvatelé těžili dřevo pro doly v nedaleké Banské Štiavnici. Blízkost Banské Štiavnice ovlivnila i jinou skutečnost. Přibližně v roce 1350 tu byla založena sklárna. Byla to první sklárna v Uhersku. Už od vzniku obce využívali její obyvatelé blahodárných účinků termální minerální vody, která tu vyvěrá dosud. Sklené Teplice se ale jako lázeňské město dostali do povědomí až v  16. století. Bylo to konkrétně v roce 1549, kdy je ve své balneografii popsal známý vědec Juraj Wernher

Poloha a klima

Lázně Sklené Teplice leží v nadmořské výšce 400 m. Průměrná roční teplota 17 °C je pro obyvatele i návštěvníky příjemná a také zimní období tu bývá mírné.

Turistické zajímavosti

Lázně Sklené Teplice se svou vynikající polohou se dá považovat za jakousi imaginární bránu do turistického ráje - Štiavnických vrchů. Návštěvníci Sklených Teplic se proto mohou kromě běžné lázeňské léčby věnovat i aktivní turistice a obdivovat krásy přírody nebo díla lidských rukou z dob dávno minulých.

Okolí

V okolí Sklených Teplic můžete obdivovat krásy středověkého důlního města Banská Štiavnica nebo město Žiar nad Hronom, v němž se nachází často navštěvované planetárium. Milovníci aktivního oddechu si tu mohou zahrát squash nebo bowling.

Přírodní léčivé zdroje

V Sklených Teplicích vyvěrají termální minerální prameny s teplotami od 37 ° C do 52,3 ° C. Chemickým složením patří tyto termy k typu síranových, vápenato-hořčíkových, hypotonických minerálních vod. Pocházejí z podložních dolomitické-vápencových souvrství. Jejich infiltrační území se nachází nedaleko od měst vývěrů. Jejich úhrnná vydatnost je 6 litrů za sekundu. Kromě termálních minerálních pramenů vyvěrají tu i jednoduché teplice s menším obsahem minerálů.

Často kladené otázky

Jaké jsou ceny pobytových balíčků v destinaci Lázně Sklené Teplice?

Pro jednotlivé typy pobytů jsou ceny (vyčíslené na osobu/noc) následující Lázeňské a Ozdravné od 1626 Kč, Léčebné od 1626 Kč, Seniorské od 1626 Kč, Relaxační a Wellness od 1853 Kč, Sezónní a Velikonoční od 2572 Kč. Podívej se na nabídku pobytů v Sklených Teplicích.

Které hotely v v Lázních Sklené Teplice jsou s bazénem?

Vnitřní bazén je k dispozici například v zařízení Mateja Bela***, Alžbeta***, Relax Thermal***, Goethe***, venkovní bazén v hotelu Goethe***. Podívej se na naše porovnání hotelů v v Sklených Teplicích.

Hotely

  • Boli sme s priateľom maximálne spokojní aj v budúcnosti by sme radi využili Vaše služby
  • Hospodu jsem neviděla ani jednu, obchůdek jeden, ale nic jsme nepotřebovali vše bylo na hotelu a bylo tam nádherně!!!
Rezervační středisko 511 444 401
511 444 401

Zavolejte!, Rádi poradíme.