Lázně Poděbrady

Poděbrady jsou městem a letoviskem na řece Labi, leží jen 48 km od hlavního města Prahy. Krajina kolem Poděbrad je převážně rovinatá a navzdory zásahům do životního prostředí neztratila nic ze své malebnosti. Nacházejí se tu významné lázně , specializované na léčbu chorob srdce, cév a metabolických poruch.

Hotely

Pobyty

Turistické informace

Historie

Poděbrady vznikly blízko důležitého přechodu přes Labe v roce 1224 a byly pojmenovány podle osady nazývané "pod brodem". V 17. století vznikly v Poděbradech malé, ale v kraji známé lázně nazývané "železité lázničky". Pověsti o silném železitém pramenu vody zabarvené do červena s léčivými účinky se v kraji rychle rozšířily a přilákaly nemocné, trpící různými chorobami. V roce 1905 pruský proutkař Karel Bulow označil místo ve vnitřním nádvoří zámku, kde po složitém a nákladném vyhloubení vytryskl silný pramen minerální vody. O pár let později byly lázně slavnostně vysvěceny. Později přešly lázně do správy města a v roce 1919 byla v Praze založena akciová společnost "Uhličité lázně a zřídla v Poděbradech". Rozvoj lázní zabrzdila 2. světová válka. Nová éra lázeňství nastala až po roce 1989. V roce 1992 byla založena akciová společnost s názvem "Lázně Poděbrady", která po 44 letech navázala na tradici úspěšné akciové společnosti z první republiky.

Poloha a klima

Krajina kolem Poděbrad je převážně rovinatá, nejvyšší vrch v okolí se jmenuje Oškobrh (285 m.n.m.). Nadmořská výška 190 metrů řadí lázně Poděbrady mezi nejteplejší místa v České republice s nejstabilnějším počasím.

Turistické zajímavosti

Lázně Poděbrady nabízí svým návštěvníkům stále živou lázeňskou tradici s bohatým kulturním a společenským životem, ale i bohatou historii, kulturní památky, sportovní vyžití a relaxaci na pozadí malebné polabské krajiny. Dominantou města je zámek, původně gotický hrad vybudovaný ve 13. století ze strategických důvodů jako článek v řetězci opevněných míst na obranu Prahy. Lázeňské město má bohatý kulturní život se širokou nabídkou tradičních festivalových a dalších kulturních událostí. Kulturní vyžití nabízí i divadlo Na Kovárně a Zámecký biograf s pestrou škálou divadelních, filmových a hudebních představení.

Okolí

Historické lázeňské centrum skryté v zeleni parků poskytuje návštěvníkům Poděbrad atmosféru příjemného prázdninového střediska s mnoha možnostmi rekreace. Převážně rovinatá krajina láká návštěvníky k procházkám, cykloturistice a jízdě na kolečkových bruslích.

Často kladené otázky

Jaké jsou ceny pobytových balíčků v destinaci Lázně Poděbrady?

Pro jednotlivé typy pobytů jsou ceny (vyčíslené na osobu/noc) následující Relaxační a Wellness od 1115 Kč, Seniorské od 1298 Kč, Lázeňské a Ozdravné od 1298 Kč, Léčebné od 1298 Kč, Sezónní a Velikonoční od 4112 Kč. Podívej se na nabídku pobytů v Poděbradech.

Hotely

Rezervační středisko 511 444 401
511 444 401

Zavolejte!, Rádi poradíme.